Московія засудила Павла Гриба до шести років ув’язнення (оновлено)

В Московії українця Павла Гриба засуджено до шести років ув’язнення.

«Визнати Павла Гриба винним і призначити покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з відбуванням у колонії загального режиму», – проголосив суддя.

Як повідомляв раніше “Український репортер”, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі, куди поїхав на зустріч із дівчиною, з якою спілкувався у соціальних мережах:

У вересні стало відомо, що він перебуває в слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ), йому висунуто обвинувачення у тероризмі. Тоді ж його адвокат заявила, що Гриба викрали працівники ФСБ.

Дівчина, до якої їхав Гриб, пізніше в інтерв’ю зізналася, що запросити хлопця до Білорусі її змусили співробітники ФСБ.

Наприкінці січня цього року Росія не пустила до Павла консула:

Також батько українського політв’язня Павла Гриба розповів про його критичний стан здоров’я:

22 березня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова виступила із відкритою заявою:

“Сьогодні завершилося судилище над громадянином України Павлом Грибом.

Закликаю міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора Російську Федерацію у зв’язку з порушенням прав громадянина України Павла Гриба на життя та справедливий суд.

Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації 22.03.2019 року за сфабрикованими обвинуваченнями у схилянні до терористичних дій виніс неправомірне рішення Павлу Грибу – позбавлення волі на 6 років.

Це означає, що невдовзі його будуть етапувати до місця відбування покарання.

Водночас, за час перебування в Ростовському СІЗО Павло Гриб набув важких захворювань. Йому необхідне кваліфіковане обстеження, постійний нагляд лікарів та власне саме лікування у спеціалізованому медичному закладі.

Процес етапування та подальше ув’язнення несе загрозу життю незаконно засудженого українця.

Звертаюся до Голови Комітету проти катувань Організації Об’єднаних Націй Йенсу Модвіга, до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, Віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньє, до Голови делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєт, до Голови Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні Фіони Фрейзер втрутитися у ситуацію, стати на захист прав громадянина України Павла Гриба та прошу сприяти наданню йому негайної медичної допомоги”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *