У Мінохорони здоров’я назвали кількість бюджетних місць для медичних вишів

Обсяг держзамовлення на медичні спеціальності цього року склав 4509 місць.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

МОЗ України звернулось до Мінекономрозвитку з пропозиціями встановити обсяг державного замовлення для медичних університетів на 2019 рік. Зазначається, що планується навчати за державний кошт 4509 студентів: 4464 магістрів і 45 бакалаврів.

Так, максимальний обсяг держзамовлення для рівня “магістр” – 4464 місця. Зокрема, медицина – 4000, педіатрія – 351, стоматологія -74, медична психологія – 0, фармація, промислова фармація – 39.

На рівень підготовки “бакалавр” передбачено 45 місць за держзамовленням: медсестринство – 35 і фізична терапія, ерготерапія – 10.

Крім того, МОЗ України передало до МОН України пропозиції медичних ЗВО щодо максимальних обсягів державного замовлення у 2019 році у кожному університеті. Йдеться про максимальну кількість місць, яку може забезпечити кожен медичний ЗВО.

Єдиний медуніверситет, який не подав офіційного легітимного звернення, – ОНМедУ. Відповідно, у цьому медуніверситеті на 2019 рік не передбачено жодного місця за держзамовленням.

Як і минулого року, місця не закріплені за конкретними закладами вищої освіти, вони розподілятимуться за процедурою “широкого конкурсу”. Це означає, що ЗВО, до яких подали заяви найбільше абітурієнтів, отримають найбільше місць за держзамовленням. У своєму електронному кабінеті вступники можуть розставити пріоритети навчання від 1 до 7, де 1 – це та спеціальність, на якій вони хочуть навчатися найбільше. Так званий принцип, коли “місце йде за студентом”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *