У Харкові на одну гривню подорожчав громадський транспорт

Сьогодні, 29 березня, у Харкові подорожчав громадський транспорт. Нові тарифи на проїзд у метро, ​​тролейбусах і трамваях затвердив учора виконавчий комітет Харківської міськради. 

Вартість проїзду в метро зросла з 4 грн до 5 грн, у наземному електротранспорті (трамваях і тролейбусах) – з 3 грн до 4 грн.

Востаннє тарифи на проїзд у метрополітені та наземному електротранспорті Харкова підвищувались у 2017 році.

Підставою для підняття тарифів стало подорожчання енергоносіїв і зростання мінімальної зарплати, повідомив заступник Харківського міського голови – директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв. Водночас старі тарифи не відшкодовують витрат підприємств міського електротранспорту з надання послуги і не забезпечують доходів, необхідних для безперебійного та безаварійного перевезення пасажирів.

За його словами, на сьогоднішній день у Харкові на трьох лініях метрополітену експлуатуються 326 вагонів із середнім зносом близько 92%, знос ескалаторів – 74%. Водночас у місті нараховуються 196 тролейбусів і 244 трамвайних вагони, при цьому середній вік харківських тролейбусів – понад 11 років, трамваїв – 31 рік.

Пільговики. Харківська міськрада надала пільгу на безкоштовний проїзд у міському електротранспорті і метрополітені ветеранам ЗСУ, СБУ, МВС і причетним до них категоріям, а також людям з інвалідністю 3-ої групи.

З 1 січня 2018 року в Україні змінили порядок надання пільг на безкоштовний проїзд у міському електротранспорті. Всі пільги, які раніше фінансувалися з державного бюджету, передали на місцевий рівень. У Харкові їх зберегли, а крім того, надали 50-відсоткову пільгу на 50 поїздок у метрополітені школярам і додатково 30 поїздок зі знижкою 50% у наземному електротранспорті до наявних 60 пільгових поїздок у метрополітені – студентам.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *