Угоду про безвіз підписали. Українці зможуть їздити в ЄС на 90 діб (+відео)

У Страсбурзі, в Європарламенті, урочисто підписали угоду, яка дає безвізовий режим для громадян України. З боку Європейського Союзу підпис поставили президент Європарламенту Антоніо Таяні та міністр внутрішніх справ і нацбезпеки Мальти, яка зараз головує у Раді ЄС, Кармело Абела.

Президент України Петро Порошенко, що також був присутній на церемонії, законодавчий акт не підписував, оскільки він є не двостороннім документом, а внутрішнім рішенням ЄС.

Президент нагадав, що тільки задля візової лібералізації було втілено в життя 144 реформи.

Після цього документ має опубліковати офіційний вісник ЄС, і через 20 днів із дня опублікування “безвіз” для українців стане реальністю. Орієнтовна дата – 11 червня 2017 року. В Євросоюзі зауважили, що жителі окупованого Криму зможуть їздити до ЄС без віз лише з біометричним паспортом громадянина України.

Лібералізація візового режиму стосуватиметься лише тих громадян України, які мають біометричні паспорти (видає Державна міграційна служба). Українці зможуть їздити в Євросоюз на 90 днів для туристичних, ділових подорожей чи для відвідування друзів і родичів. Водночас спрощений візовий режим не дає права на роботу в ЄС.

В’їзд до країн ЄС дозволять громадянам, які можуть обґрунтувати мету своєї поїздки; мають достатньо грошей, аби забезпечити себе і придбати квиток додому (довідка з банку про стан рахунку не потрібна); і не перебувають у “чорному списку”.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *