Тернополянин став третім українцем з механічним серцем

У відомій столичній клініці пацієнту було імплантовано механічне серце. Цю складну операцію виконали в Інституті серця МОЗ України. Усього за період Незалежності було три таких операції.

Механічне серце – високотехнологічна розробка німецької компанії “Berlin Heart”, що забезпечує пацієнту повну циркуляторну підтримку в той час, коли рідне серце на це не здатне. Його імплантують в грудну клітину пацієнта, а живиться серце через електричний кабель від зовнішнього блоку живлення. Титановий моторчик з турбіною, що постійно обертається у магнітному полі та за допомогою силіконових і графітових трубочок під’єднаний до верхівки лівого шлуночка та аорти, здатний тривалий час підтримувати життя пацієнта, даючи йому можливість дочекатися донорської трансплантації серця. Про це розповідають фахівці Інститут серця на офіційній сторінці медзакладу.

Перші два механічних серця були також імплантовані в Інституті серця у 2016 році. Незважаючи на досить широке застосування цієї технології в розвинутих країнах, для України такі операції поки що є унікальними.

Цього разу пацієнт – 46-річний Василь Павлюк з Тернопільщини. Імплантація штучного серця врятувала йому життя, адже без цієї операції жити йому залишалось кілька днів, і на операційний стіл його доставили у критичному стані.  Вісім років тому він перехворів запаленням серцевого м’яза і це позначилося на його здоров’ї.

Вдалу операцію здійснила команда Інституту серця під керівництвом директора Інституту, професора Бориса Тодурова спільно з професором з кардіохірургічної клініки Софії (Болгарія) Дімітром Пєтковим. До команди хірургів увійшли також головний анестезіолог Інституту Микола Гончаренко, завідувач кафедрою Олександр Дружина та інші фахівці.

Борис Тодуров: “Це непроста операція, я б сказав, що це – космічні технології. Імплантувати механічний пристрій і домогтися, щоб він працював, як друге серце, і створював додатковий кров’яний потік досить складно. Тут повинна бути злагоджена робота хірургів, кардіологів, реаніматологів, інженерів, техніків і перфузіологів – це командна робота, де кожен її учасник повинен бути надійною ланкою”.

Одна з пацієнток Бориса Тодурова, яка перенесла таку ж імплантацію механічного серця у 2016 році, Людмила Филяренко прожила з механічним серцем 9 місяців доти, доки їй не пересадили донорський орган в Білорусі. Загалом у світі є люди, які живуть з цим приладом до 10 років і більше.

Перші дві імплантації в Інституті серця проводили два роки тому. Люди з таким серцем змушені носити з собою сумочку з електроживленням. Механічне серце може працювати 12 років. Його вартість – 120 тисяч євро.

Фото із сайту Інституту серця

На цю тему також читайте:

15 років з чужим, але щасливим серцем (+фото, відео)

 

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *