Сьогодні в Україні відзначають День вишиванки

Традиційно день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня, тож цього року припав на 16 травня.

Свято бере початок з ініціативи студенки Леся Воронюк та студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.

Цього року День вишиванки сфокусують на важливих цінностях, – вовідомила у своїй сторінці у Фейсбуку Леся Воронюк.

Активістка запросила усіх бажаючих до участі в громадській акціЇ за участі громадськості, відомих культурних діячів та депутатів «Вишиванка – одяг вільних». Приходьте у вишиванках та беріть фото українських політв’язнів. О 13.30 біля Верховної Ради України на площі Конституції утворимо живий тризуб з людей у вишиванках і знімемо його з дрону. Тому приходьте, чим більше нас буде, тим потужніший тризуб в нас вийде.

Цього року разом із посольствами, українськими громадами в нас працює важлива акція – День вишиванки – день солідарності з Україною, – повідомила Леся Воронюк. Коли ми звертаємось до іноземних політиків, дипломатів, впливових культурних діячів, щоб вони одягали вишивану сорочку і пояснювали свій вибір.

Таким чином вони показують свою політичну позицію. Так чітко фіксують, на чиєму вони боці, кого він підтримують в російсько-українській війні, – зазначила організаторка Дня вишиванки. Для нас це дуже важливо, бо війна в Україні триває і насправді дуже важко постійно підтримувати високий рівень інтересу іноземців до того, що відбувається в Україні.

Також вона ще раз нагадаланагадала, що цьогорічний День вишиванки присвятили українським політв’язням – Закликаємо цього року присвятити День вишиванки українським політв’язням, які страждали та продовжують страждати від путінської агресії. Як це зробити?

Цього разу прошу відмовитись від радісних акцій, а присвятити час історіям про політв’язнів, поспілкуватись про них чи розмістити фото когось із них на своїй сторінці в соцмережі, на своєму робочому столі. У Чернівцях і Києві організовуємо флешмоби та акції, присвячені сучасним політв’язням. – сказала Леся Воронюк.

Окрім того цього року традиційно пройде акція “Народжені у вишиванках”. Вже в 11-х країнах світу новонародженим 16 травня подарують маленькі вишивані сорочечки.

Як повідомляли ЗМІ, у Львові відбудеться масштабний “Фестиваль Вишиванки”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *