Смілу на Черкащині відключили від газу

Місто Сміла  Черкаської області залишилося без опалення: котельням відключили газ.

“Сьогодні, 1 лютого, за вказівкою ПАТ “Черкасигаз” у місті відімкнули від газу всі котельні”, – повідомляє Смілянська міська рада.

Черкасигаз” не повідомляє, з якої причини за місяць до кінця календарної зими місту з населенням понад 68 тисяч людей вимкнули газ.

Через відключення котелень і припинення подачі тепла у Смілі і Черкасах відбулася екстрена нарада, зібрана за ініціативи голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка. Про її перебіг розказав секретар міської ради Сміли Костянтин Синьогуб.

“Півтора місяця керівники ПАТ «Черкасигаз» нам розказували, що у нас якісь проблеми з документами, нав’язували нам, що треба обов’язково взяти борги ТОВ «Сміла Енергоінвест». Тепер у «Черкасигаз» нова ідея – розбаланс по газу за січень повісити на Смілу. Тобто борг Енергоінвесту – 173 млн грн, з розбалансом за січень ця сума складатиме – більше 200 мільйонів гривень! Взяти такий борг – це просто самогубство для Сміли. Вони хочуть розбити цей борг нам на 5 років. Якщо ми на це погодимось, то у нас не буде ні доріг, ні освіти, ні культури. Місто буде знищене”, – заявив секретар міськради.

Протестуючи проти відключення тепла, жителі Сміли перекрили трасу Київ – Дніпро, яка проходить містом. Наразі протестна акція триває біля міського парку культури та відпочинку. Там уже зупинені та заблоковані автомобілі та автобуси, які рухалися по дніпровській трасі.

До слова, котельні в Смілі почали запускати лише 16-17 листопада. Міська рада звинуватила у зриві сезону приватне обслуговуюче підприємство ТОВ “Сміла Енергоінвест”. Воно не отримувало лімітів палива через багатомільйонні борги перед “Нафтогазом”.

Нагадаємо, відповідно до постанови КМУ №256 від 04.03.2002, субвенція на погашення пільг та субсидій повинна бути перерахованою до 24 числа місяця наступного за звітнім. Водночас Міністерство фінансів зволікає з перерахунком коштів до Обласного фінансового управління, через що 30 січня від газу відключили місто Славутич на Київщині.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *