Міжнародні вчені встановили, що антитіла до коронавірусу захищають від повторного зараження протягом семи місяців

Міжнародна група вчених опублікувала дослідження, яке показує, що позитивний тест на антитіла до коронавірусу дійсно є своєрідною гарантією від повторного зараження.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному виданні The Lancet.

Йдеться про зниження ризику повторного зараження на 95% протягом семи місяців.

Попередні дослідження такого роду, проведені в різних країнах, давали дуже великий розкид за цифрами ймовірності повторного зараження. Згідно з деякими роботами, йшлося про зниження ризику на 80%, інші дослідження давали набагато вищі цифри.

Це дослідження вчених з Катару дає багато приводів для оптимізму, оскільки показує одні з найкращих цифр.

Однак, як відзначають автори, ці цифри все одно не говорять про довгостроковий захист. І не можуть служити приводом для відмови від вакцинації всього населення для боротьби з поширенням коронавірусу.

Дослідники спостерігали за 43 тис. пацієнтів у Катарі, які отримали позитивний тест на антитіла до SARS-COV-2, протягом в середньому 4-8 місяців. Всі пацієнти регулярно проходили повторні тести на COVID-19.

Лише у 314 пацієнтів (0,7% з контрольної групи) було зафіксовано повторне зараження згідно з ПЛР-тестами. Трохи менше, ніж у половини з них наявність повторного COVID-19 було зафіксовано аналізами.

Вчені також використовували генетичне секвенування, щоб з точністю встановити факт повторного зараження.

Таким чином вдалося встановити, що факт наявності антитіл до SARS-COV-2 у крові пацієнта знижує ризик повторного зараження в середньому на 95% протягом семи місяців після хвороби.

Також автори дослідження відзначають, що навіть у тих випадках, коли мало місце повторне зараження, хвороба протікала набагато легше, ніж у перший раз.

Лише у одного пацієнта з більш ніж 300 хворих повторно було зафіксовано важкий стан і у двох пацієнтів — стан середньої тяжкості.

У 66% повторно заражених повторна хвороба протікала безсимптомно і зафіксувати її вдавалося лише завдяки регулярному тестуванню.

Можна констатувати, що люди, які перенесли COVID-19, отримують природний захист від повторного зараження з імовірністю 95% протягом в середньому близько семи місяців після одужання, пишуть автори роботи.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *