Американські експерти назвали рідкісні побочні ефекти вакцин Pfizer та Moderna

Центри з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) зафіксували 275 випадків запалення серця у людей 16-24 років після щеплення обома дозами Pfizer і Moderna. Кажуть, що кількість випадків більша, ніж очікувалось, однак вони все ще рідкісні.

Про це повідомляє CNBC.

Станом на кінець травня центри зафіксували 275 випадків міокардиту або перикардиту у людей 16-24 років. За даними CDC, очікувалося, що у цій віковій групі буде дещо менше випадків запалення серця: 10-102.

Більшість випадків фіксували у чоловіків, симптоми запалення з’являються упродовж двох-трьох днів після вакцинації.

Також у США зафіксували 475 випадків міокардиту або перикардиту у людей від 30 років. Частину людей госпіталізували, станом на кінець травня у лікарнях залишається 15 пацієнтів, троє з них — у реанімації.

В Управлінні з продовольства і медикаментів заявили, що поки не встановили, що випадки запалення пов’язані з вакциною.

Експерти також кажуть, що рідкісні побічні ефекти після вакцинації можливі, а користь від вакцинації перевищує ризики. Так, ризик захворіти на COVID-19 значно вищий, ніж отримати запалення серця після щеплення, пише CNBC.

У компанії Pfizer зазначили, що кількість випадків запалення невелика, враховуючи кількість введених доз. Там запевнили, що продовжується аналіз випадків запалення, але поки немає підтвердження, що вакцина спричиняє міокардит чи перикардит.

У Moderna також заявили, що не встановили зв’язок між запаленням та вакциною, пише Reuters.

У травні 2021 року американський регулятор дозволив використовувати вакцину Pfizer / BioNTech для щеплення дітей віком від 12 років. США стали другою після Канади країною, яка пішла на цей крок; згодом таке ж рішення ухвалили і в ЄС.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *