“Після Супрун українці зненавидять слово “реформа”. Соцмережі про нову медицину

Міністерство охорони здоров’я України прозвітувало про великі успіхи та реформу: “Ухвала медреформи, запровадження електронного реєстру інсулінозалежних пацієнтів, лікування дорослих пацієнтів із раком крові держкоштом, спрощена реєстрація ліків та програма підтримки телемедицини на селі – серед нововведень 2017 року, які свідчать про важливі зміни в Україні”.

Відомство також повідомляє, що „більше 2 тисяч українців долучилися до формування нової державної політики у сфері охорони здоров’я, узявши участь у публічних консультаціях з реформи…”

Читаєш цю браваду і складається враження, що урядовці впали з Місяця або живуть у якомусь задзеркаллі. Адже проведені наприкінці цього року соціологічні дослідження показали, що більше третини українців опинилися за бортом реформи – у них немає, за що купувати ліки і лікуватися.
З огляду на все це Семен Глузман, відомий лікар, правозахисник, дисидент, написав на своїй сторінці у Фейсбуку, що “після Супрун українці зненавидять слово “реформа”. Такої ж думки і більшість небайдужих співвітчизників, що діляться своїми думками у соцмережах.

Larysa Vakhnenko: Люди просто будуть тихо вмирати, а інші швидко до цього звикнуть.
Оксана Придатко: У нас дивна річ відбувається – люди до всього звикають. Бачили б ці чиновники очі старих людей у лікарнях, які вмирають не тому, що безнадійні, а тому, що у них немає рідних, які можуть за них заплатити. А що далі буде – страшно подумати.

Юрій Шеремета: До Нового року – кілька днів. Комунальних підприємств немає, асоціації медичних працівників для їхнього захисту не створили, громадська рада не працює, широке обговорення реформи блокують місцеві органи влади, механізм фінансування закладів не змінили, комп’ютерів не закупили, інтернет-зв’язок не забезпечили, кадри не зберегли. Що залишається сімейному лікарю, на якого і буде покладено успіх реформи? Фонендоскоп, свій мобільний, ноги – і гайда по селах. Це не емоції – це правда. Не спрацьовує сьогодні пропаганда влади, люди починають розуміти, хто дійсно працює, а хто бере за це гроші. Ви якісно зробили свою роботу, але належної підтримки немає.Треба всім, хто нас підтримує, йти до людей. Люди готові також боротися за своє право обирати лікаря та заклад, де отримувати послуги.

Olga Bagaliy: Найцікавіше – дуже багато громадян впевнені, що і ця реформа провалиться, тому що суперечить будь-якому здоровому глузду. Ось тільки хто згадає тих, що помруть від цієї реформи?

Андрій Холич: Почали б із підвищення зарплат медикам, а то, маючи престижну освіту, отримувати $100 – ганьба для країни.

Тетяна Куликова: Зменшення ліжкового фонду, мінімальні зарплати у медиків, зниження авторитету лікарів і медсестер… „Реформи” одним словом!

Lara Gorska: З лікуванням онкогематології в дорослих пацієнтів держкоштом – профанація і дешевий піар! Йдеться тільки про 100-відсоткову забезпеченість єдиним препаратом „Іматиніб”. А хіба окрім „Іматинібу” дорослі, що мають онкогематологічні захворювання, більше нічим не лікуються?

Володимир Безбах: Раніше інсуліни хворим на ЦД і без реєстрів за рецептами давали. А що маємо? Навіть на амбулаторне лікування психічно хворих інвалідів достатнього фінансування не виділено. Для фахівців із МОЗ: рак – це злоякісна пухлина з епітеліальної тканини, яка до гемобластозів стосунку не має. Раніше хоч якісь ліки були, а тепер що, замість них буде сама реєстрація? Цікаво, чим влада збирається медиків у село заманювати? Ось що маємо замість того, щоб розвивати економічно доцільні проекти.

Алла Самондрос: Особливо сподобалося “сільська телемедицина”. Боже, допоможи селу!

Liliya Marchenko: А чому не беруть на електронний облік алергіків дорослих і дітей? І коли перестануть застосовувати в продуктах пальмову олію й різні добавки Е, які заборонені в Європі?

Yurii Vlasenko: „Нововведення” – це знищення ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Безкоштовних, необхідних ліків, наприклад для лікування астми, в аптеках немає. На ті ліки, що є, ціни космічні. Звичайно, що заробітна платня пані Супрун не йде ні в яке порівняння з пенсією ліквідаторів у 3500 грн. Тому вона таких дрібниць не помічає.

Inessa Vasilieva: У підсумку на постійній основі закуповую “Спіриви респімат” зі знижкою за 755 грн і “Медрол” – 715 грн. А пенсія, з урахуванням підвищення, – 1442 грн. І все. А “Дискус серетид”, а “Формотерол”, а “Беродуал” або “Нефлюбутазон” і “Небулайзер”, як приписали лікарі? А крім цього ще підвищений тиск, синусова тахікардія, епісиндром… А ще – оплатити комуналку, купити їжу, доїхати до роботи…

Віктор Сердюк: Знущання – це успіх! “Медреформа команди Супрун” – це авторське шоу, яке ще не підписане і далеке від того, чого хочуть українці… І потрібно бути самогубцем, щоб це підписати. Пацієнт і так мав і має право вибирати лікаря. Далі перл: “Гроші підуть за пацієнтом, держава платитиме не за ліжко-місця…”. Реформа від Супрун стосується первинної допомоги, де немає ліжок! Щодо інсулінів – все було зроблено теж до 2017 року, вона лише “підтримала”. І ще: “Закон про спрощену реєстрацію ліків ухвалили ще минулого року, а тепер МОЗ разом із Державним експертним центром у співпраці з бізнес-асоціаціями доопрацювали регуляторну базу, яка встановлює порядок спрощеної реєстрації”. Цікаво, хоча б один препарат в 2017 році зарестрували за 17 днів? Далі: непідписана сільська телемедицина… От і вся медицина від Супрун на 2017 рік.

Natalie Mihnevych: Для чого потрібен електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів, якщо потребу і гроші на інсулін лікарі вираховують на калькуляторі вручну або в кращому випадку в exel. Питання щодо створення програми для розрахунку потреби в інсулінах було закрито, бо дорого. А в електронний реєстр Мінфін доступу не має. Це називається епохою інформаційних технологій…

А урядовці продовжують захоплюватися власними досягненнями: тепер лікування стане доступнішим, адже законопроект про сільську медицину передбачає введення телемедицини…

Яна Кутелова: Українське село телелікується!

В’ячеслав Азаров: Українці, готуйтеся – телевізор тепер зарахують до медобладнання із відповідною ціновою політикою…

Юлія Ляхович: Це просто сюрр якийсь! Села без Інтернету і… телемедицина!

Марина Скорик: А слухати хворого також будуть через екран монітора? “Дихайте, хворий, не дихайте…” Все на благо народу. ЗМІ піднатужаться, розкажуть, як це по-європейському. А те, що бабусі і дідусі взагалі не користуються Інтернетом, це нікого не цікавить…

Ірина Маслова: Або будуть у селі записуватися в чергу до тих, у кого є Інтернет. Пам’ятаєте, колись на руках номерки писали…

Ірина Свачій: Моя знайома каже, що тепер нас знову лікуватимуть Чумаки і Кашпіровські…

Олександр Адзен: Це щось із серії “Поповніть рахунок, будь ласка”? За відеоконсультацію треба буде заплатити кілька тисяч гривень? А якщо у вас додаткові питання виникнуть – “у вас недостатньо коштів. Поповніть рахунок, будь ласка”? А поповнювати лише через Ощадбанк, щоб ще їм 15% комісії заплатити…

Люся Орлова: Все очевидно – продовжується соціальний геноцид.

***
Ось під таким сумним знаком іде від нас 2017 рік. Сумним, бо завдяки цьому спецпроекту тепер кожна медична послуга має свій “тариф”. І, як невесело жартують українці, безкоштовно тепер можна буде хіба що вмерти.

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Малюнок Олега СМАЛЯ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *