Орден Святого Пантелеймона – найкращим медикам. Подробиці нагородження

Вони йшли червоною доріжкою до нашого славетного театру і, мабуть, щиро дивувалися такій, майже оскароносній, шані. Бо ж подібне бачимо вельми рідко – не звикли лікарі бути в центрі уваги зіркових зібрань. Але тут – особливий випадок. До Національного академічного театру імені Івана Франка завітали майже 800 медиків з усієї України. При вході до будівлі їх зустрічав усміхнений Василь Князевич. І, вітаючись з усіма гостями, щиро посміхався. Це вже за кілька годин, зі сцени він по-доброму скаже, звертаючись до зали: «Ну, чому ж ви були такими насупленими?»

І багатьох можна зрозуміти. Систему охорони здоров’я розвалено, а нову не збудовано. Медиків кинуто на виживання (рятуйтеся, як тільки можете), з оновленням обладнання, матеріальної бази – біда, ціни на ліки зашкалюють, пацієнти знервовані та розлючені. А «згори» тільки й чути обіцянки благоденствія у якомусь там майбутньому.

Можливо, й цим пояснюється така «насупленість».

«Але ж в державі нема іншої такої системи – йдеться про медицину, яка б так віддано служила людям!» – чуємо аргумент Василя Князевича, голови Поважної Ради громадської відзнаки «Орден Святого Пантелеймона. Честь медичної професії».

І знаєте, чому червона доріжка? Чому така увага й підкреслена урочистість? Найкращим медикам країни вручали медичний Оскар – Орден Святого Пантелеймона.

І не випадково подія відбулася 9 серпня, адже цього дня православні вшановують пам’ять святого великомученика, цілителя Пантелеймона.

А медики, як промовив під час зібрання Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, це слуги Божі, бо виконують з його допомогою Божу волю; і наше життя залежить від Бога. А вже він допомагає медикам…

Щодня вони рятують чиєсь життя. Тому й лунали оплески на їхню адресу й часто чулося добросердечне про цих, щедрих душею, людей.  Урочистості  щиро вели народні артисти України Наталя Сумська і Богдан Бенюк.

Цього року нагороду присудили у п’яти номінаціях (із врученням кожному переможцю по 100 000 гривень):
– найкращий лікар;
– найкращий медичний працівник;
– новатор охорони здоров’я;
– міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я;
– взірець служіння суспільству.

Нагородження без «показухи», яка вже так набридла усім, без лакування дійсності. Просто сердечна подяка…

Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець каже, що «відзнака та пошана тих, хто зробив лікування людей справою свого життя, є обов’язковим для нашого суспільства… Конкурс є прозорим і справжнім, за що я дякую його організаторам і всьому організаційному комітету. Особистим подарунком від мене стане виконання моєї нової пісні, яку я назвала “Колискова для мами”, написана на вірші видатної української поетеси Ліни Костенко – це присвята всім матерям наших загиблих героїв України».

В номінації «найкращий лікар» Орденом Святого Пантелеймона нагороджено Геннадія Охматенка, начальника хірургічного відділу, полковника медичної служби, представника Запорізької області;

в номінації «найкращий медичний працівник» – Наталію Тимошенко, медичну сестру травматологічного відділення Авдіївської лікарні, представницю Донецької області;

в номінації «новатор охорони здоров’я» – Валерія Бойка, професора кафедри хірургії, представник Харківщини;

в номінації «міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я» – Арнальдо Панґрацці, італійського професора міжнародного богословського інституту “Камілліанум”, запропоновано Львівською областю;

в номінації «взірець служіння суспільству» – Владислава Трепка (посмертно), лейтенанта медичної служби, який героїчно загинув під час виконання бойового завдання із надання меддопомоги та евакуації поранених з поля бою під Дебальцевим 12.02.2015 року, представник Чернівецької області.

Шкода, що лише п’ять орденів… Що тільки п’ятеро – перші…Утім, усі наші медики – перші! І ця фраза також пролунала (не заради похвальби чи словесної позолоти) під час вшанування людей в білих халтах, бо ж вони «виконують Божу волю», і від їхніх рук, їхніх знань та уміння залежить людське життя. В кожному місті, селі є вони, наші ПЕРШІ…

В Немирові, скажімо, це Зоя Федорівна Дячко, старша медична сестра тамтешньої лікарні. Вона вже працює півстоліття! І все на одному місці. Людина великого серця.

Це ж про таких благородних людей сказав щире слово зі сцени Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Клаудіо Ґуджеротті:

«Як може людина, бачачи стільки нещасть, зберігати добро у своєму серці?! Доброта посеред страждань – це дивовижні речі!»

Тому й кажемо, що вони (не олігархи!) – наша справжня еліта: і Зоя Дячко, і Христина Омельченко, медсестра із Львівщини, яка рятувала поранених і на Майдані, і на сході, і киянин Дмитро Вернигор, директор добровольчого мобільного шпиталю, і тисячі, тисячі інших…

І наша вічна шана – полеглим героям-медикам. В Медичній Небесній Сотні – 106 наших медиків. Це ж вони понад усе оберігали чуже життя… Не зберігши своє. Мабуть, така виняткова жертовність притаманна лише українцям.

І нам хочеться повторити слова владики Йосифа Міляна (УГКЦ), сказані на адресу винуватців урочистостей: «Зичу усім переможцям, та номінантам, відчути дотик Бога до вашої душі та серця. Через вас нехай Господь торкнеться української медицини та українського народу. Тоді вона оживе і житиме повноцінним життям!».

Зі словами подяки звертається владика Йосиф Мілян. Фото прес-служби Київської архиєпархії УГКЦ

Із несподіванок цьогорічного вшанування є відзначення низки молодих медиків медаллю Святого Пантелеймона із врученням сертифікату на 10 тисяч гривень. Їм є з кого брати приклад.

…А знаєте про що мріє Василь Князевич? Щоб українці були в Клубі довгожителів. Тому й просимо:

«Нехай Господь торкнеться української медицини та українського народу!»

ДОВІДКОВО

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України.

З часу заснування Відзнаки було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства, серед яких такі визначні особистості, як М.М.Амосов (посмертно), О.О.Шалімов (посмертно), О.М.Лук’янова, Ю.І.Кундієв, Л.А.Пиріг, В.Ю.Мартинюк, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) та ін.

Дотримуючись основоположних засад заснування Державної нагороди у 2009 р. та продовжуючи традицію нагородження, з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, у 2017 р. започатковано громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона»

9 серпня 2017 р. в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у м. Києві, вперше в Україні, відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх Орденом Святого Пантелеймона.

У Софійському Соборі вперше відбувся всеукраїнський молебень за медиків, який очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні з представниками християнських церков України.

Церемонія нагородження пройшла у Національній філармонії України.

Урочиста церемонія нагородження щорічно проходитиме 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Світлана КОВАЛЬОВА, Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото на головній
: у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря та столичного духовенства звершив молебень у соборі Святої Софії у Києві.

Фото із сайту cerkva.info

 

Про минулорічну церемонію нагородження читайте тут:

Такі люди вчать по совісті жити і відповідати за свої дії. Кого нагородили Орденом Святого Пантелеймона

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.