Несертифікована вакцина під виглядом гумконвою: Росія завезла 400 тисяч доз Sputnika в ОРДЛО

Так званий «гуманітарний конвой» із Росії доставив до окупованого Донецька 250 000 доз вакцини від коронавірусу Sputnik Light. Також 25 листопада РФ доставить вакцину Sputnik Light на підконтрольну «ЛНР» територію. Там анонсували одержання 150 тисяч доз препарату.

Російські вакцини від ковід почали надходити до ОРДЛО з 1 лютого 2021 року.

Наразі в окупованих частинах Донеччини та Луганщини – критична ситуація з поширенням коронавірусу: дві третини лікарень вщерть заповнені ковідними пацієнтами. На цьому тлі країна-агресор використовує окуповані території як зону для тестування
несертифікованої вакцини.

Про масштаби розповсюдження коронавірусної інфекції свідчать так звані офіційні цифри статистики самопроголошених міністерств охорони здоров’я. Якщо станом на 30 липня цього року в окупованих частинах Луганщини було зареєстровано трохи більше ніж 6 тисяч хворих, то станом на 25 жовтня їх уже 17,5 тисячі. Тобто можна стверджувати, що попри так званий гумконвой із Росії, який завіз несертифіковану вакцину Sputnik Light, темпи захворюваності перевищують усі граничні норми і значно перевищує загальносвітовий.

Сьогодні, за офіційною статистикою самопроголошених «министерств здравоохранения ЛДНР», рівень смертності серед тих, хто заразився – близько 12%. Тоді як у світі цей показник у середньому 1,7% -2%.

Нагадаю, у липні зайшов т.зв. «гумконвой» з російською вакциною Sputnik Light. За ідеєю, рівень смертності мав би знизитися, а він збільшився у кілька разів.

На мій погляд, такий високий рівень смертності насамперед пов’язаний із тим, що росіяни поставили до ОРДЛО несертифікований препарат.

Утім, так звана офіційна статистика не відповідає дійсності.

Окупаційною владою подаються викривлені цифри. Під летальними випадками від пневмонії насправді маскуються смерті хворих на COVID- 19. Але мушу зауважити, що й українські ЗМІ не завжди подають правдиву інформацію щодо ситуації з коронавірусом на окупованих територіях.

Звертаю увагу, що нещодавно під стінами російської амбасади відбувся мітинг-перформанс , метою якого було привернення уваги до ситуації з ковід на окупованих територіях Луганської і Донецької областей. За інформацією Укрінформу, в акції взяли участь активісти правозахисної організації Восток SOS.

Однак ті тези, які звучали й мали ілюструвати ситуацію в окупованих районах, не відповідали дійсності. Зокрема, заява співзасновниці Восток SOS Олександри Дворецької про те, що жодного пункту вакцинації на окупованих територіях немає. Це не так, на окупованих територіях Донеччини їх 32, а в загарбаних частинах Луганщини – 19. Інше питання, що щеплення роблять сумнівною вакциною.

Варто зауважити, що це не перша заява представників правозахисної організації Восток SOS щодо ситуації в ОРДЛО, яка не відповідає дійсності.

Менше з тим, збільшення рівня смертності в цих районах пов’язане якраз із наявністю, а не відсутністю російського несертифікованого препарату Sputnik Light.

Нагадаю, що сертифікація вакцини Sputnik Light, за даними російського МОЗ, завершиться лише наприкінці поточного року.

Ідеться про те, що Росія використовує окуповані території України як сіру зону для власних дослідів і випробування несертифікованої вакцини на жителях.

Є ще важливий момент, на якому українській владі слід акцентувати увагу під час відповідної інформаційної кампанії. Дані про вакцинування на території РФ вносяться до єдиного порталу державних та муніципальних послуг – для формування електронного сертифікату. Так от, у «ЛНР» та «ДНР» немає доступу до цих систем. І це вакцинування не дійсне навіть на території РФ, не кажучи вже про те, що не дійсне на території всіх інших країн.

Додам, що так званий «гуманітарний конвой» на окуповані території пропускають безперешкодно. І на цій ситуації мала б зіграти українська влада.

Україна мала б запропонувати постачання вакцини на окуповані території за допомогою гуманітарних структур Червоного Хреста та ОБСЄ. Понад те, українська сторона на міжнародному рівні має виступати з ініціативою створення пунктів щеплення на окупованих територіях у рамках гуманітарної програми Червоного Хреста. Це нормальна світова практика, яку має використовувати Україна. Й відповідно відігравати цю ситуацію на політичній арені на свою користь. Ми маємо продемонструвати: Україна не залишила своїх громадян напризволяще без медичної допомоги.

Україна повинна наполягати на допуску Червоного Хреста в ОРДЛО і передачі визнаних ВООЗ вакцин через міжнародні інституції.

Дмитро Снєгирьов

Малюнок Андрія Петренка

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.