Наркоторгівля за участю “перевертнів” у погонах

Під час масштабної спецоперації, яку провела столична прокуратура спільно з поліцією, затримано 12 учасників злочинної групи, у тому числі діючих  та колишніх правоохоронців, які причетні до масового виробництва та збуту наркотичних речовин, а також до вербування українських громадян для виготовлення та продажу наркотиків на території Російської Федерації.

Організаторами злочинної групи виявилися 23-річний поліцейський полку поліції особливого призначення ГУНП у Києві та 31-річний мешканець Київщини, яким вдалося утворити стійке ієрархічне угрупування, з чітким розподілом функцій, використанням заходів конспірації та суворим підпорядкуванням.

Організатори підшукали з числа своїх знайомих осіб, які мали знання, необхідні для організації виробництва особливо небезпечних психотропних речовин та їх аналогів – PVP та амфетаміну, а також навички спілкування із людьми для їх вербування та схиляння до дистрибуції наркотичних речовин.

Загалом до складу злочинної групи, окрім організаторів, увійшло ще десятеро осіб, у том числі двоє діючих правоохоронців (слідчий Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області та оперуповноважений Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП у Київській області), колишній співробітник СУ ГУНП у Житомирській області та ще 7 цивільних.

Вони підшуковували на території Києва та Київської області підходящі об’єкти нерухомості для облаштування нарколабораторій. Купували необхідні хімічні реагенти та обладнання, а також розфасовували та робили закладки наркотичних речовин на території Києва.

Крім того, за вказівкою організаторів учасники злочинної групи замовляли та поширювали через веб-сайт рекламу з інформацією про інтернет-магазини Escobar 24/7 та Medussa, де покупці могли придбати цей товар.

За допомогою бот-програм клієнти замовляли товар, отримували інформацію про номер замовлення та спосіб оплати.

Окремий епізод злочинної діяльності цієї групи –  вербування українських громадян, що мали уразливий майновий чи психологічний стан, для подальшого їх переміщення через державний кордон до Російської Федерації з метою експлуатації на небезпечних для здоров’я виробництвах, де виготовлялися наркотичні речовини.

24 квітня 2019 року під час спецоперації силовиків усі учасники злочинної групи, у тому числі організатори, були затримані.

Крім того, проведено понад 50 одночасних обшуків на території Києва, Київської та Хмельницькій областей за адресами проживання фігурантів, у їхніх автомобілях та приміщеннях, які вони використовували у своїй злочинній діяльності.

Під час обшуків вилучено близько 5 кілограмів прекурсорів (фенілпропен), амфетамін, марихуану, «солі», пігулки Екстазі, устаткування для виготовлення наркотиків, понад 40 тисяч доларів США, 5 тисяч євро, більше 20 тисяч гривень.

Крім того, вилучено предмети, схожі на зброю та набої, значну кількість сім-карт, банківські картки, мобільні телефони, чорнові записи.

Затриманим оголошено підозри за ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації),ч.3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч.2 ст.149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) КК України.

Підготовлено клопотання до суду про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Інф. і фото: прес-служба прокуратури Києва

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *