Мустафа Джемілєв отримав звання Героя України (+відео)

Лідера кримськотатарського народу й народного депутата України Мустафу Джемілєва відзначили званням Героя України.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

13 листопада Мустафа Джемілєв відзначає свій 80-річний ювілей.

«Привітав його, подякував за захист свободи України та кримськотатарського народу й відзначив званням Героя України. Сильна, достойна, смілива людина. Життя, присвячене захисту волі народів. Побажав того, чого бажаємо ми всі: перемоги України та свободи для всіх частин нашої держави. І робимо все, щоб наблизити звільнення Криму», — пише Зеленський.

Джемілєв зазначив, що це нагородження має для нього величезну цінність: «Це велика моральна підтримка наших земляків, які вже десятий рік перебувають під окупацією […] Ваші слова про те, що ця війна не може бути закінчена, поки не буде звільнений останній квадратний метр нашої землі, дає нам впевненість, що ми здобудемо свободу».

Він додав, що має мрію повернутися до Криму та бути похованим на своїй землі.

Мустафа Джемілєв — політичний та громадський діяч України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в’язень, народний депутат України.

У віці шести місяців Мустафа та його сім’я були депортовані радянською владою до Узбекистану. В юнацькі роки Джемілєв вступив у лави кримськотатарського національного руху, учасники якого боролися за право народу повернутися на свою Батьківщину.

У 1969 році він виступив одним із засновників «Ініціативної групи із захисту прав людини в СРСР» — першої в Радянському Союзі незалежної громадянської асоціації, що діяла відкрито (11 із 15 членів були засуджені).

За участь у кримськотатарському національному русі та правозахисному русі в СРСР Джемілєв був засуджений у сукупності до 14 років позбавлення волі та 4 років заслання.

Мустафа Джемілєв також був головою Меджлісу кримськотатарського народу від його заснування і до листопада 2013 року. А у 2014 році став першим уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *