Дифтерія повернулася в Україну? Що треба знати про хворобу

У Рубіжному на Луганщині зафіксували і лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на дифтерію. Про це повідомила головний інфекціоніст області Ольга Мартиненко.

Хворому 31 рік, він лежить в інфекційному відділенні лікарні. Його стан задовільний, у нього так звана локалізована і токсична форма дифтерії. Найтривожніше, що він отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві.

Нагадаємо, що вакцинацію від дифтерії мають робити не лише діти, а й дорослі. В Україні дітям щеплення від дифтерії можна зробити безкоштовно вакциною АКДП – проти кашлюку, дифтерії та правця.

Також є безкоштовна вакцина АДП для профілактики дифтерії та правця. Дорослим для профілактики дифтерії та правця застосовують вакцину зі зменшеним вмістом антигену АДП-М.

На 1 січня 2018 року в Україні були 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис. доз АДП і 6,1 млн доз АДП-М. Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки.

За 11 місяців 2017 року 45,4% дітей віком до 18 місяців отримали три дози вакцини АКДП, 38,7% дорослих захищені від дифтерії вакциною АДП-М.

Варто сказати, що до 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії. Під час епідемії дифтерії в Україні 1991-1998 рр. на цю хворобу занедужали майже 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке викликає бацила Льоффлера або ж дифтерійна паличка (Corynebacterium diphtheriae). Передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Коли дифтерійна бактерія потрапляє в організм, починає виробляти вкрай отруйний токсин, який вражає основні системи організму. Для лікування використовується протидифтерійна сироватка (антитоксин), антибіотики малоефективні.

Захворювання проявляється наступними симптомами:

  • підвищення температури;
  • виражена слабкість;
  • набряк м’яких тканин шиї;
  • біль в горлі, утруднення ковтання;
  • збільшення піднебінних мигдалин;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • почервоніння і набряк слизової глотки.

Водночас головний симптом – плівчастий наліт, який вкриває піднебінні мигдалини, м’яке піднебіння, бічні стінки глотки і гортань. Він схожий на ангіну, однак найчастіше плівки бувають сіро-білого кольору.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *