Корупція, руйнування і відсутність професіоналів у владі: що сьогодні найбільше турбує українців

Збройна агресія росії, корупція, а також руйнування житла та інфраструктури — це те, чим українці переймаються найбільше. За даними антикорупційної організації Transparency International Ukraine, яка провела опитування, проблем, які турбують українців, побільшало, а самі хвилювання людей посилилися.

— Абсолютна більшість опитаних вважає трьома головними проблемами війну (96%), корупцію (88%) та руйнування інфраструктури та житла (82%), — розповідає Анастасія Мазурок, заступниця виконавчого директора з операційних питань Transparency International Ukraine. — Нарікають люди також на несправедливе правосуддя (таких 71%), високу вартість життя та низькі доходи (67%) і відсутність професіоналів у владі (65%).

Турбують українців також проблеми виїзду працездатного населення за кордон, засилля олігархів в економіці, безробіття, але менше, ніж перелічене вище.

— Чи змінилися настрої громадян від початку війни?

— Ми робили таке опитування вдруге. Першого разу — в березні цього року. Так-от, за цей період порядок найгостріших проблем для українців не змінився, але сприйняття їх істотно посилилося. Для прикладу, корупційні ризики нині турбують людей на 11% більше. Загалом майже кожна згадана в опитувальнику проблема хвилює пересічного українця на 5 — 10% більше, ніж у березні. Щоправда, тепер дещо зменшилися (на 2%) страхи через саму війну та руйнування, спричинені нею.

Загалом, як засвідчило дослідження, на сьогодні суспільство дещо виснажене. Активніше проявляються відчуття втоми, розчарування та розгубленості щодо майбутнього.

— Чим можна пояснити посилення негативних настроїв серед українців?

— Ще в березні нас активно готували до успіхів контрнаступу, кави в Криму до кінця літа й так далі. Але протягом останніх пів року успіхи хоч і траплялися, проте не відповідали завищеним очікуванням українців. Відчуття оптимізму, згуртованості, гордості від того, що ми вистояли 2022-го і здобули значущі перемоги на полі бою, поступово перетворюються на розчарування через те, що не вдалося у 2023-му.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *