КМДА закликає киян звикати до затоплень столиці

Збитки киянам, чиї автомобілі пошкоджено зливами, повинні відшкодувати страхові компанії, а не мерія чи “Київавтодор”.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, передає LB.ua.

За його словами, київська влада завжди завчасно повідомляє жителів столиці про настання складних погодних умов. Зокрема, не рекомендує виїжджати на автопід час снігопадів і сильних злив. Тому автовласникам варто уважно стежити за прогнозами, аби не вскочити у скруту.

“Є загальна європейська страхова практика, – повідомивПетро Пантелєєв. – Ми впевнені, що ті події, які відбувалися, це форс-мажорні обставини. Тому ми не розглядаємо можливості якогось відшкодування збитків”.

Чиновник додав: “Ми будемо попереджати про те, що гряде негода. Імовірно, повідомлятимемо про конкретні вулиці, де можливе підтоплення. Розраховуємо на розуміння і співпрацю тут з автомобілістами. Якщо настають залпові дощі і зливи, ліпше взагалі не виїжджати”.

Що ж до причин, з яких столицю останнім часом регулярно затоплює, він зазначив: “Дуже спрощено говорити, що причиною стали забиті зливові стоки”.

Зокрема, потоки води на бульварі Лесі Українки сягали 40 см, тож стоки фізично не могли прийняти такий обсяг, переконаний Петро Пантелєєв.

“Однак моніторинг дренажної системи і прочищення – це відбувається, як “Отче наш”. Позапланово і постійно”, – запевнив заступник мера. На його думку, потрібні “нові інженерні підходи в забезпеченні роботи таких систем”.

А поки що Петро Пантелєєв попередив, що такі затоплення повторюватимуться: “Це не епізодична проблема, це проблема, яка вже буде постійно з нами. Нам необхідно до цього бути готовими”.

Фото BBC Україна

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *