Кіровоградську область перейменовано у Кропивницьку

Конституційний суд України визнав конституційним законопроект, який пропонує перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку.
Про це йдеться у висновку Конституційного суду, оприлюдненого 6 лютого.

Суд встановив, що законопроект не суперечить статтям 157 та 158 Конституції України, – повідомляє hromadske.

А саме, не передбачає скасування прав і свобод людини, не спрямований на ліквідацію незалежності України, не ухвалений в період воєнного стану, а також Рада впродовж терміну своїх повноважень не змінювала положення статті 133 Конституції, яка визначає систему адміністративно-територіального устрою.

«З огляду на наведене, Конституційний суд України констатує, що законопроект відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України», — ідеться у висновку

Висновок суду неможливо оскаржити, він є обов’язковим до виконання.

Нагадаємо, що наприкінці червня 2018 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку.

Також 14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації.

ПА 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим.

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов’язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам’ятники тоталітарної епохи.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *