Капелюх Наполеона продали на аукціоні за 1,9 мільйона євро

 Капелюх, що належав Наполеону Бонапарту, коли він правив Французькою імперією в XIX столітті, був проданий на аукціоні в Парижі за 1,9 мільйона євро (2,1 мільйона доларів; 1,7 мільйона фунтів стерлінгів).

Про це пише BBC.

Так, перед торгами капелюх із чорного бобра оцінили у 600-800 тисяч євро. Людина, яка його купила, не заявила про себе.

Історики кажуть, що капелюх був частиною бренду Наполеона. Носіння набік робило його впізнаваним у бою. Імператор володів приблизно 120 капелюхами. Однак вважається, що їх залишилося лише 20, і багато з них — нині у приватних колекціях.

Аукціоніст Жан-П’єр Осена сказав: «Люди впізнавали цей капелюх усюди. Коли вони бачили її на полях битв, вони знали, що Наполеон був там.

«А наодинці він завжди носив його на голові або тримав у руці, а іноді кидав на землю. То справді був образ – символ імператора».

Аукціоністи заявили, що цей капелюх має бездоганне походження і залишався протягом усього XIX століття в сім’ї палацового інтенданта Наполеона.

На капелюсі, виставленій на аукціоні аукціонного будинку Osenat у Фонтенбло, є кокарда, яку Наполеон прикріпив до свого капелюха в 1815 році, під час переходу через Середземне море з посилання на Ельбу на Антіб, де він ненадовго повернувся до влади.

Серед інших проданих предметів – срібна тарілка, вкрадена з карети Наполеона після його поразки при Ватерлоо в 1815 році, а також дерев’яний туалетний столик, що належав йому, з бритвами, срібною зубною щіткою, ножицями та іншими речами.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *