Сербські археологи знайшли цілий флот древніх скам’янілих кораблів (+відео)

Сербські археологи розкопали залишки стародавнього скам’янілого флоту на місці давньоримського поселення Віманціум – нині неподалік міста Костолац. Попередньо на знахідку натрапили копачі вугілля місцевого кар’єру.

Різноманітні човни та кораблі були приховані у покладах глини і бруду, що й урятувало їх від гниття. Найбільший корабель мав довжину 15 м та ширину 2,6 м. Його знайшли на глибині 7 м. Раніше в цьому ж шарі ґрунту розкопали скелет мамонта, але датування кораблів періодом 70 тис. років до н.е. не відповідає розвиткові людства тих часів. При цьому римські речі і могили знаходили в землі на глибині 2 м. Саме тому вчені вважають, що кораблі могли потрапити сюди до епохи римлян, повідомляє сербське видання Novosti.rs.


“Це неймовірно, ніби весь флот стояв на якорі, а потім раптом обвалився в мул, в якому законсервувався. Тут видно залишки різних суден. Вони можуть нагадувати рештки римських військових кораблів, але також є безліч довбанок, човнів, вирізаних зі стовбура дерева, якими римляни не користувалися”, – розповідає археолог Неманья Мрджич.

Поруч із човнами не знайшли жодного артефакта чи предмета побуту, які допомогли б датувати флот. Нині зразки деревини відправили в лабораторію та чекають на результати.

Археологи підкреслюють, що найцікавіші археологічні відкриття Сербії знайшли, саме копаючи вугілля.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *