ДБР оголосило підозри керівникам митних постів “Одеса” та “Іллічівськ”

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру керівникам митних постів “Одеса” та “Іллічівськ” Одеської митниці в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб.

За неофіційними даними, правоохоронцям вдалося задокументувати три корупційні епізоди на митному пості “Одеса” і ще два – в “Іллічівську”. Є попередня інформація, що посадовці митниці вимагали та систематично одержували гроші за нестворення штучних перешкод при розмитненні контейнерів, зокрема проведенні додаткового догляду вантажу, що розмитнюється.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора та оперативного супроводження УСБУ в Одеській області 13 травня слідчі ДБР затримали в.о. начальника відділу одного з митних постів Одеської митниці під час одержання неправомірної вигоди.

Правоохоронці затримали посадовця митного поста під час одержання частини неправомірної вигоди – 1 300 доларів. Також повідомлялось, що слідчі ДБР перевіряють причетність до скоєних злочинів осіб керівного складу Одеської митниці.

Одеська митниця: біг по колу реформ

14 травня Служба безпеки України заявила, що підозрює керівництво Одеської митниці Держмитслужби в організації масштабної корупційної схеми при розмитненні товарів.

– Оперативники спецслужби встановили, що в оборудці були задіяні начальники відділів митного оформлення постів «Одеса» та «Чорноморськ». Перший з них вимагав 100 доларів США з кожного контейнеру за доставку вантажів на внутрішню митницю без додаткових заходів контролю.

У разі згоди компанія-імпортер вносилась до списку і надалі її контейнери за обумовлену плату безперешкодно проходили митний контроль, – йдеться на сайті СБ України. – Надалі вже посадовець посту «Чорноморськ» створював комерсантам штучні перешкоди при розмитненні товарів через затягування їх оформлення.

Для розблокування процесу начальник відділу пропонував імпортерам допомогу у заниженні вартості задекларованих вантажів. За цю «послугу» він вимагав 50-60% різниці між реальною ціною та протиправно відображеною у митних документах.

За інформацією спецслужби, вартість «платежу» складала від 200 до 4000 доларів, частина грошей передавалась безпосередньо керівництву Одеської митниці.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці задокументували отримання учасниками схеми 800 американських доларів.

Правоохоронці затримали начальника відділу митного посту «Чорноморськ», згідно зі ст. 208 Кримінального кодексу України, після одержання чергової частини неправомірної вигоди в розмірі 1,3 тисячі доларів США. Тривають слідчі дії.

“Резонанс”

Фото на головній сторінці з сайту odessa-life.od.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *