Бої за пасажирські маршрути – типово для Київщини. Чому в КОДА не почули мера Броварів?

Знову про стрілянину в Броварах. Як розповідав “Український репортер”, у вуличній перестрілці в Броварах вранці 29 травня брали участь близько 100 осіб. Затримано десятьох  зі зброєю. Поранено трьох.

За деякими даними, “воювали” місцеві бандити з вінницькими. Ціна питання – хто контролюватиме ринок пасажирських перевезень.

Броварський міський голова Ігор Сапожко прокоментував події в місті:

“Нещодавно за рішенням конкурсної комісії облдержадміністрації у Бровари на існуючий маршрут зайшла нова компанія. Це стосується саме міжміських маршрутів. Зараз з’ясовують всі обставини справи. По факту стрілянини відкрито кримінальне провадження.

Станом на 9 ранку поліція затримала 11 осіб. Також є двоє постраждалих, які доставлені в Броварську лікарню з вогнепальними пораненнями.

Хочу зазначити, що всі міжміські маршрути затверджує Київська обласна державна адміністрація. Ми неодноразово звертались до керівника області та начальника управління інфраструктури КОДА з офіційними листами та зверненнями щодо затвердження нового експрес-маршруту з Торгмашу до метро Лісова через Окружну дорогу. Всі звернення були проігноровані.

Замість цього обласна адміністрація створила та затвердила інший маршрут, який повністю дублює вже діючий. Тому, вважаю, що через відсутність діалогу між місцевими органами влади та обласною адміністрацією, ситуація загострювалась кожного дня”.

Від редакції зауважимо. Мер пише, що всі “звернення були проігноровані” в обласній держадміністрації.  Ми ж нагадаємо, що в.о. голови КОДА працює Василь  Володін (він на цій посаді з 12 березня 2020-го). Раніше два місяці був заступником голови КОДА. Його попередник Олексій Чернишов нещодавно став міністром розвитку громад та територій.

Ми не забули, як пан Чернишов у лютому 2020-го поставив амбітне завдання перед керівниками регіону: “Ще однією нашою задачею є перемога над корупцією, тому ніяких реверансів не буде». Лише перемога! Ні більше, ні менше. Отакої!

Сьогоднішні жахливі події в Броварах, схоже, засвідчують, що “амбітне завдання – перемогти корупцію”, поставлене Чернишовим, виконується “швидкими темпами”. Особливо, коли в КОДА ігнорують звернення міської влади Броварів.

Зрештою, бої за пасажирські маршрути – вразливе місце Київщини здавна. І – “договірняки”, шахер-махер, лобіювання інтересів з боку КОДА, тіньові ігрища… Час од часу це вилазить боком.

Станом на 14.00 29 травня керівництво КОДА ще не прокоментувало дуже резонансну подію в Броварах. Не чули? Не бачили? Не читали?

Зрештою, для Київщини не тільки типовим є підкилимовий перерозподіл маршрутів, але й “бої” за добування корисних копалин, за деснянський пісок, наприклад. Ось, приміром, полюбуйтеся, як десять років тому дві бригади зійшлися в лютому герці за деснянський пісок у Пухівці. Ще й бронетехніку підтягнули…  На кону – “золота жила” вартістю десятки мільйони гривень.

Фото: “Український репортер”
Фото: “Український репортер”

Фото на головній: затримання підозрюваних в броварській стрілянині.

Фото: Антон Геращенко

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *