Злочинне угруповання та розкрадання мільйонів: НАБУ повідомило про підозру ексголові Фонду держмайна (+аудіо)

НАБУ підозрює ексглаву Фонду держмайна Сенниченка у заволодінні зі співучасниками 500 мільйонів гривень коштів Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії. Окрім нього у справі фігурують чотири особи.

Про це йдеться у розслідуванні НАБУ.

“НАБУ і САП викрили злочинну організацію, очолювану колишнім головою Фонду державного майна України, яка впродовж 2020-2021 років заволоділа понад півмільярда гривень. Голова ФДМУ разом зі спільниками поставив своїх людей директорами АТ “Одеський припортовий завод” та АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”. Ті, зі свого боку, укладали незаконні договори та продавали потрібним компаніям продукцію за заниженими цінами. Різницю вартості клали собі до кишені. Для злочинної організації були важливі тільки свої люди, яких керівник та організатор злочинної організації розставляли на підприємства зі сфери ФДМУ, імітуючи конкурси, а насправді без них. Призначали на посади осіб з власного оточення за принципом лояльності до злочинної організації, а не за професійними рисами”, – сказав заступник керівника Головного підрозділу детективів – керівник Другого підрозділу детективів НАБУ Олександр Скомаров.

Слідство зазначає, що на початку 2020 року тодішній голова ФДМУ Дмитро Сенниченко домігся обрання “лояльних” членів наглядової ради “ОПЗ”, які згодом погодили призначення “потрібної людини” директором заводу. Так, тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ “ОПЗ”, два власники ТОВ – упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак, щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини.

У НАБУ заявили, що зрештою “потрібну людину” призначають в.о. директора “ОПЗ”. Проведення конкурсу на нового постачальника фігуранти справи затягували. Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ “ОПЗ” та підконтрольним ТОВ може викликати запитання з боку правоохоронців. 5 березня 2020 відбувається відбір на постачальника давальницької сировини. Участь брали 6 учасників. За результатами відбору, найбільш вигідною була – пропозиція від ПрАТ “ВК Укрнафтобуріння”. Пропозиція ТОВ “Агро газ Трейдінг” була другою, що не влаштовувало фігурантів та вони розробили план скасування конкурсу та домовилися про це з переможцем конкурсу. Результати скасували і підписали договір з наперед визначеним ТОВ, яке погодилося працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини. Як наслідок, АТ “ОПЗ” понесло непередбачені договором витрати на суму понад 80 млн грн.

Ще у листуванні з 6 грудня 2019, яку наводить НАБУ, Сенниченко пише: “Контракт на давальця (контракт між АТ “ОПЗ” та ТОВ “Агро Газ Трейдінг. – Ред.) на 6 місяців продовжити не вдається. Сьогодні видавав ****. Ледве відбилися. Поки 4 місяці і готуємо конкурс на січень”.

Співрозмовник відповідає Сенниченку: “Які були нюанси/аргументи від Б.”

Пізніше фігуранти у листуванні згадують “дедушку” (ймовірно йдеться про олігарха Ігоря Коломойського, який за даними НАБУ є бенефеціарним власником ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння”. – Ред.). Один із них каже, що той “виконав умови” (щодо допомоги у скасуванні результатів конкурсу на нового постачальника. – Ред.).

Також 4 липня 2020 у листуванні обговорюють 200 тис. доларів США хабаря для Сенниченка. 21 липня 2020 один із фігурантів повідомив, що Д (так називають Сенниченка у листуванні. – Ред.) отримав 200 тис. доларів. За даними НАБУ, Сенниченко отримав від злочинної діяльності за листопад 2019 – липень 2020 близько 1,3 млн доларів США, які учасники між собою називали “фікси”, тобто фіксовані суми.

У липні-серпні 2020 між учасниками схеми виникли непорозуміння щодо порядку розподілу коштів. Або фіксовані суми, або відсоток від хабаря, яку отримувало ТОВ, це понад 80 млн доларів США.

“Там виведено майже 80 чи 90 млн доларів”, – каже на оприлюднених записах один із учасників схеми.

“200 тис. доларів платили Дімі (Сенниченку. -Ред.) і тобі 20 щомісяця”, – каже керівник схеми.

“По “ОПЗ” виведено начисто… На кінець травня ця цифра мільярд шістсот”, – заявив учасник схеми.

Керівник відповів йому: “Це не по “ОПЗ”. Це по “АГТ” (Агро Газ Трейдінг. – ред.) ти кажеш”.

Також вони обговорюють зміну директора “ОПЗ”.

“Вже рубікон було пройдено після Синиця (колишній в.о. директора “ОПЗ”), вже почали виводити по 4-5 млн доларів на місяць. Кому?”, – каже учасник схеми.

Також учасник схеми у розмові згадує, що за призначення в.о. директора “ОПЗ” передавалися 100 тисяч доларів.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”