Західні соціологи назвали партії, які сформують нову Верховну Раду

На майбутніх парламентських виборах пройти до Верховної Ради України зможуть чотири партії.

Про це говорять результати соціологічного дослідження, яке провів Міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (TheBelgium-UkraineResearchInstitute, Бельгія) в період з 13 по 17 травня 2019 року, – повідомляє Еспресо.

Так, якби вибори до Верховної Ради відбулися в найближчу неділю, то подолати п’ятивідсотковий поріг і пройти в парламент змогли б “Слуга народу” Володимира Зеленського (34,7%), “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (15 , 1%), ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко (9,5%) і “Блок Петра Порошенка “Солідарність” (8,9%).

За даними дослідження, не долають п’ятивідсотковий поріг Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), “Сила і Честь” Ігоря Смешка (3,9%), ВО “Свобода” Олега Тягнибока (2,3%), “Опозиційний блок – Партія миру і розвитку” Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та інші.

Відзначимо, що вперше в дослідженні оцінювалися шанси декількох нових політсіл- партії “Голос” Святослава Вакарчука, Громадської платформи Надії Савченко і “Української стратегії успіху” Володимира Гройсмана.
Соціологи підкреслюють, що три лідируючі партії ( “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя” та “Батьківщина”) зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. В цей же час спостерігається просідання рейтингу “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” і зберігається розрив між партіями “Опозиційна платформа – За життя” та “Опозиційний блок – Партія миру і розвитку”.

Скорочення ж електоральної підтримки партії “Блок Петра Порошенка” Солідарність “(з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, ці політичні партії ділять електоральну базу.

Дослідження BURI-Україна підтверджує висновки українських соціологів про те, що такі політсили, як Радикальна партія Олега Ляшка, “Громадянська позиція” і “Сила і Честь” стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України, так як різниця їх результатів з прохідним бар’єром знаходиться в рамках статистичної похибки.

Соцопитування проводилося серед 2010 осіб методом комбінованого інтерв’ю. Ймовірна похибка вибірки становить 2,2%.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *