Як соцмережі вігукнулися на закриття медведчуківських телеканалів “112 Україна”, “NewsOne” і “ZIK”

Заблоковано телеканали “112 Україна”, “NewsOne” і “ZIK”. Таке рішення прийняла РНБОУ. Санкції запроваджено на п’ять років.

Про це розповідав “Український репортер”.

Відомий журналіст, письменник Олександр Горобець пише у Фейсбуці:

“Це, напевне ж, неправильна позиція, коли в українській державі певні ЗМІ закриваються чиєюсь там високою волею, а не судом. Адже суд і лише суд, відповідно до чинного законодавства і Конституції України, зібравши всі арґументи і докази, зваживши всі «за» і «проти» повинні виносити вердикт щодо засобу комунікації, який перейшов на бік ворога.

Але, по-перше. Україна знаходиться нині у стані гібридної війни з країною, яка уже чотири століття гнобить нашу волю, нашу честь і намагається задушити Україну і на фронтах, і морально в середині країни. За допомоги «п’ятої» колони насамперед.

Ось її відверті, неприкриті лазутчики, які пробралися до нашого парламенту, звели там справжнє колаборантське гніздо і з трьох потужних телеканалів, котрі один з поперед іншого брешуть на українську дійсність, її миролюбиву політику, закликають щогодини здаватись, іти під крило Росії.

Водночас безсоромно і нагло паплюжать наших друзів і партнерів на міжнародній арені, котрі підставили своє плече Україні, яка стікає кров’ю. За цих обставин розпочинати в Україні судовий процес проти сепаратистів, не позбавивши їх каналів впливу на маси, схоже на вкидання кумулятивного заряду до порохової бочки. І це другий важливий арґумент проти судової розкачки.

Тим паче, що сама судова гілка влади, відомо, частково опинилася в руках борзих поплічників Кремля. Тут варто хоча б нагадати дивне, якщо не геть таки дике рішення Конституційного суду України з виправданням усіх тих, хто приховує статки від держави. А відміну українського правопису? Та сотні дивних вердиктів останнього часу.

Є, нарешті, і третій величезний арґумент: нинішня міжнародна правова практика надійно опирається на використання санкцій проти держав, кампаній, юридичних і фізичних осіб, коли справа стосується оперативних і точкових заходів проти ворогів, які перешкоджають державотворенню і підривають суверенітет держави чи регіону.

Рішення РНБОУ, указ глави держави проти одного з членів парламентської фракції ОПЗЖ, що призвело до закриття трьох мовників телебачення, які в своїй редакційній політиці відверто стоять на ворожих Україні пропутінських позиціях, є не що інше, як саме санкційне викорінення зла з ефірів, наведення порядку в функціонуванні національних мовників…”

Політолог Олександр Кочетков: “Санкції проти розповсюджувачів російської пропаганди правильні. Але як таким чином сприймати, що Україна поновила імпорт електроенергії з Росії?”

Політолог Андрій Смолій: “Медведчукіці з трибуни Верховної Ради вже заспівали «вставай страна агромная» і традиційно заявили про фашизм. Далі логічним кроком було б відкриття кримінальних справ проти ОПЗЖистів та інших агентів Кремля. Співати гімн кривавого союзу, кричати «ви всє пагібнітє» та обзиватись фашистами можуть люди які самі сповідують російські фашистські ідеї. Ідеї знищення України на догоду московському агресору…”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *