США розпочинають відправку озброєнь в Україну з нового пакета оборонної допомоги

Перший транш озброєння і техніки з нового пакета допомоги на 800 мільйонів доларів, затверджених президентом США Байденом два дні тому, надійде в Європу впродовж наступної доби.

Про це повідомив у п’ятницю телеканал CNN із посиланням на високопоставленого чиновника з Міністерства оборони США.

«Очікується, що перший рейс з новою допомогою від США у розмірі 800 мільйонів доларів прибуде в регіон впродовж наступних 24 годин», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що новий транш оборонної допомоги буде доправлений до кордону України, звідки транспортуватиметься українською стороною до місць призначення.

Список озброєнь з першої партії не розголошується. Однак раніше в Пентагоні заявили, що передусім забезпечуватимуться найнагальніші потреби ЗСУ, такі як гаубиці й боєприпаси до них, а також протиартилерійські радари.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден 13 квітня оголосив про виділення нового пакета оборонної допомоги Україні на загальну суму 800 мільйонів доларів. Він включає, зокрема, вертольоти Мі-17, які призначалися для Афганістану, гаубиці калібру 155-мм, бойові безпілотники Switchblade, а також інше озброєння й техніку. Новий пакет допомоги від США – на відміну від попередніх – передбачає виділення важкого озброєння й складніших оборонних систем.

Редакція

Редакція “Українського репортера”