На Миколаївщині тероборона знешкодила третій “Панцир” окупантів

Бійці територіальної оборони знищили третій за 10 діб російський зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцир-С1”.

Про це повідомив голова Миколаївської військової обласної адміністрації Віталій Кім.

“Баштанська тероборона встановлює рекорди. Третій “панцирник” за десять днів.

Красені!”.

На відеозаписі видно, що комплекс застряг у лісосмузі в полі. Бійці за кадром кажуть, що його обстріляли, і він заїхав у багнюку.

Водночас автор відео за кадром каже, що бійці збиралися його знищити.

Крім того о 16:25 Кім повідомив, що після танкового бою біля аеродрому “Кульбакіно” близько 20 окупантів утекли до лісу в районі села Баловне. За його даними, вони будуть намагатися сховатися в приватних будинках, поки їх не заберуть на гелікоптерах.

Кім закликав місцевих мешканців дзвонити на 102 і повідомляти, якщо вони будуть бачити окупантів. При зустрічі із російськими окупантами він попросив жителів Миколаївщини вимагати від окупантів скласти зброю та здатися в полон в обмін.

“Панцир-С1” – це новітній самохідний ЗРГК, що може бути застосований на суходолі й на воєнних кораблях. Він має сучасне устаткування та озброєння для ураження будь-яких цілей у повітрі задля захисту цивільних і воєнних об’єктів. На етапі розробки мав словесну назву “Тунгуска”.

Відповідно до відкритих даних, у російських збройних сил загалом є щонайменше 68 таких комплексів.

За окремими оцінками, експортна ціна такого ЗРГК може сягати 20 мільйонів доларів.

На початку повномасштабної війни 25 лютого українські захисники підбили під Харковом такий комплекс окупантів, через що вони кинули його і втекли.

2 березня цивільні люди відібрали в окупантів такий же “панцирник” і підпалили його.

Раніше вдень 7 березня Кім повідомляв, що між російськими окупантами та українськими бійцями тривав бій за аеропорт “Кульбакіно” біля Миколаєва.

Редакція

Редакція “Українського репортера”