Україну зобов’язали скасувати мораторій на продаж землі

Абсолютна заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує Європейську конвенцію з прав людини. Відповідне рішення ухвалив Єврпейський суд з прав людини у справі “Зеленчук та Цицюра проти України”.

Позов проти України через державну заборону на продаж сільськогосподарських земель подали двоє громадян, які заявили, що це порушує їхні права власності як власників таких ділянок.

Європейський суд з прав людини зауважив, що після розвалу СРСР Україна віддавала землі аграрного призначення людям, які раніше працювали в колгоспах, але ввела “тимчасову” заборону на продаж такої землі. Влада пояснювала, що це зашкодить концентрації землі у власності багатіїв, зупинить зубожіння людей у сільській місцевості та забезпечить, щоб земля і надалі оброблялася.

ЄСПЛ стверджує, що держава не забезпечила справедливого балансу між загальними інтересами громади та майновими правами заявників.

Суд зазначає, що жодна інша країна, яка входить до Ради Європи, не мала такої заборони і наголошує на невідповідності підходу України щодо припинення мораторію.

Суд постановив, що уряд України має прийняти законодавство для забезпечення справедливості для власників сільськогосподарських земель. Водночас це не означає, що Україна повинна негайно запровадити необмежений ринок земель сільськогосподарського призначення.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *