Україну звинуватили у передачі ракетних технологій КНДР. Київ заперечує

Підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї. Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов, коментуючи статтю The New York Times, в якій стверджується, що Україна причетна до стрімкого прогресу ракетної програми КНДР.

Турчинов стверджує, що американське видання поширило неправдиву інформацію щодо передачі “Південмашем” ракетних технологій до Північної Кореї.

“Україна не постачала ракетні двигуни та будь-які ракетні технології до Північної Кореї. Вважаємо, що ця антиукраїнська кампанія спровокована російськими спецслужбами для прикриття своєї участі в північнокорейських ядерних та ракетних програмах”, – заявив секретар РНБО і наголосив, що Україна вважає владний режим Північної Кореї “тоталітарним, небезпечним та непередбачуваним і підтримує всі санкції проти цієї країни. Так само, як і санкції проти Російської Федерації, режим якої дедалі більше стає схожим на північнокорейський”.

Зі спростуванням виступив і “Південмаш”.

“1. Факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. Зокрема, ПІВДЕНМАШ не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не постачає до РФ ані ракети, іні їхні деталі та складальні одиниці, у тому числі ракетні двигуни.

2. Припущення авторів публікації та процитованого ними “експерта” щодо можливого ​​зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають відношення до реальності.

ПІВДЕНМАШ ніколи раніше не мав і не має зараз ніякого зв’язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України ПІВДЕНМАШем не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія “Вега”), призначений для запуску та роботи в умовах відкритого космосу та за своїми характеристиками (у тому числі за силою тяги) непридатний для використання в балістичних ракетах військового призначення”, – йдеться в офіційному прес-релізі компанії.

Різку реакцію української сторони викликала стаття “Ракетна програма Північної Кореї може бути пов’язана з українським заводом” в американському виданні The New York Times. Автори, посилаючись на різних експертів, стверджують, що успіх КНДР у запусках міжконтинетальних балістичних ракет став можливий лише завдяки закупівлі на чорному ринку двигунів, можливо, із заводу “Південмаш” у Дніпрі.

Зокрема, таку думку висловив експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies) Майкл Еллеман (Mike Elleman). Він стверджує, що 6 років тому Північна Корея намагалась викрасти таємну інформацію щодо українських ракетних комплексів – ракетних систем, рідинних моторних двигунів, космічних апаратів та системи подачі ракетного палива. Двох громадян Північної Кореї тоді затримали.

Експерти вважають, що після Революції Гідності Пхеньян знову спробував отримати наші розробки, скоріш за все, до їхніх рук потрапив ракетний двигун РД-250.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *