Делегації України та шести країн залишили ПАРЄ на знак протесту проти повернення РФ

Члени делегацій Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини і України у Парламентській Асамблеї Ради Європи звернулись із заявою через повернення делегації РФ без жодних санкцій.

Заяву оприлюднила Ірина Геращенко у Фейсбуку.

Як йдеться у заяві, відновлення прав російської делегації без виконання Російською Федерацією будь-яких численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її Статуту. Наголошується, що цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, отруєнню осіб, недотриманню прав своїх громадян і прагненню дестабілізувати демократію в Європі, замість того, щоб сприяти її розвитку.

Сьогодні, ми, делегати наших націй не маємо жодної відповіді для наших людей, як Рада Європи захищає їх права, якщо її більше цікавить захист благополуччя агресора, ніж жертв агресії і репресії. Майбутнє Ради Європи під загрозою в цілому, тому що вона втрачає довіру людей, на захист яких вона має стояти. Ми повертаємося додому, щоб консультуватися з нашими Парламентами і Урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях.

Делегації також висловили сподівання, що новообраний Генеральний Секретар знайде шлях “для вирішення цієї безпрецедентної кризи довіри, яка була створена цього тижня”.

Георгій Логвинський також додав, що “всі мають зробити висновки та побудувати план розвитку нашої країни, виходячи з наших інтересів”.

“Можу лише повідомити, що доповідач із санкцій сер Роджер Гейл, колишній президент ПАРЄ, повідомив, що тут, в цьому залі люди, враховуючи тих, хто сидить в президіумі, проміняли совість на гроші”, – написав він у Фейсбуку.

Делегація покинула зал на знак протесту.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *