У столиці встановили пам’ятну дошку Георгію Гонгадзе

У Києві на фасаді Національної спілки журналістів встановили меморіальну дошку українському журналісту Георгію Гонгадзе, якого вбили у 2000 році.

Про це повідомляє «Українська правда».

Так, 16 вересня о 12:00 її врочисто відкрили за участю заступника голови Київської міської держадміністрації Валентина Мондриївського. Кошти на виготовлення дошки виділив Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Автор меморіалу — скульптор Василь Маркуш (роботу погодили з родиною журналіста, зокрема, з його дружиною Мирославою Гонгадзе).

Голова Нацспілки журналістів Сергій Томіленко зазначив, що абсолютна більшість журналістів наразі працюють «під знаком долі» Георгія Гонгадзе. За його словами, його доля «є свідченням того, наскільки професія журналіста є небезпечною».

До 20-х роковин зникнення Георгія Гонгадзе від імені посольства США радник з питань преси, освіти і культури Волтер Браунолер зазначив, що «незалежні засоби масової інформації є важливою частиною успішних демократій, тому злочини проти журналістів мають бути ретельно та швидко розслідувані, а винні у них покарані».

Гонгадзе, який викривав владу при президентові Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили його безголове тіло. Убитого журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві.

У 2008 році співробітників департаменту зовнішнього спостереження МВС Валерія Костенка та Олександра Поповича засудили за вбивство Гонгадзе до 12 років позбавлення волі, Миколу Протасова — до 13. Останній помер у Менській колонії у квітні 2015 року.

Також за вбивство засудили колишнього генерал-лейтенанта міліції Олексія Пукача, але той подав касацію з вимогою скоротити йому термін ув’язнення з довічного до 15 років. Зараз Верховний суд розглядає його касацію про пом’якшення покарання до 15 років позбавлення волі.

Зазначимо, що п’ять президентів і п’ятнадцять генпрокурорів (або виконувачів обов’язків генпрокурора), змінюючи одне одного, упродовж двох десятиліть запевняли, що розкриття вбивства Гонгадзе для них «справа честі». Водночас її розслідування триває й досі.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *