Світ не повинен мовчати про геноцид українців

Сьогодні Верховна Рада прийняла звернення до демократичних держав світу про визнання Голодомору геноцидом українського народу

Про те, яку жахливу трагедію пережив український народ з вини більшовицьких вождів відомо в багатьох країнах. Але чи визнано це в офіційних документах? Нагадаємо, як це питання раніше розглядалося в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Під час весняної 2008 року (14-18 квітня) сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи Бюро Асамблеї підтримало запропоновану представниками української делегації (Ольга Герасим’юк, Григорій Омельченко, Оксана Білозір, Мустафа Джемілєв) ініціативу розглянути тему Голодомору в Україні 1932-1933 років. Просили ПАРЄ визнати Голодомор – геноцидом Українського народу.

26 червня 2008 року Комітет з політичних питань ПАРЄ затвердив доповідача по темі Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Але трапилося несподіване… Як писав у ЗМІ Олег Тягнибок, “ухвалюючи доповідь про вшанування пам’яті жертв Великого Голоду в країнах колишнього СССР, Парламентська Асамблея Ради Європи відмовилася назвати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Депутати (21 проголосував “за” визнання голодомору геноцидом і 55 – “проти”) аргументували позицію тим, що “від насильницького голоду постраждали також народи Росії, Білорусі, Молдови та Казахстану”.

Відомо, що до початку сесії ПАРЄ було підготовлено кілька версій документу про Голодомор, у тім числі й такий, що визнає його геноцидом українського народу. Проте виступаючи напередодні на сесії ПАРЄ, Янукович виголосив фарисейську промову, в якій недвозначно “проінструктував” депутатів, який саме документ вони мають ухвалити. Янукович, зокрема, висловився, що не можна визнавати Голодомор геноцидом окремого народу, оскільки це була “спільна трагедія держав, що входили до СРСР”. Отже, ПАРЄ не ухвалила б антиукраїнського й відверто проросійського рішення, якби не втрутився Янукович…”

22 травня 2009 року СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду в Україні у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 442 КК України.

А 25 грудня 2009 року в ході розслідування цієї справи Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу щодо Сталіна Й.В., Молотова В.М, Кагановича Л.М., Постишева П.П., Косіора С.В., Чубаря В.Я. і Хатаєвича М.М. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 с. 442 КК України (геноцид).

У 2010 році Апеляційний суд Києва підтвердив висновки слідчих СБУ про організацію вчинення в 1932–1933 роках на території УСРР Сталіним, Молотовим, Кагановичем, Постишевим, Косіором, Чубарем та Хатаєвичем геноциду українського народу та закрив кримінальну справу у зв’язку з їхньою смертю.

Фото Ігоря ІВАРОВСЬКОГО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *