Стиль управління Зеленського суперечить духу децентралізації – екскерівник Київщини

Президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у Фейсбуку радіє, що реформа місцевого самоврядування обіцяє великі щедроти громадам.

Цитуємо:

“Ще ніколи на місцевому рівні в Україні не було стільки владних і фінансових можливостей, як тепер. Внаслідок децентралізації місцеві бюджети збільшились у декілька разів, загалом по країні це колосальна сума: щороку – сотні мільярдів гривень. Перейшли на місця й повноваження.

Саме це й зумовлює настільки відчайдушну боротьбу за вплив у громадах майже по всій Україні. Аж таких емоцій, інтриг і сутичок, як у місцевих радах протягом останніх тижнів, давно не було навіть у національному парламенті…”

Чи не рано аплодувати успішній роботі нової влади на чолі із Зеленським? Принаймні, колишній голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян у своєму коментарі до інформації Володимираа Зеленського у Фейсбуці розкритикував політику “зелених” у сфері децентралізації.

Михайло Бно-Айріян і раніше принципово критикував дії Банкової на цьому напрямку. Зокрема писав, що команда президента Зеленського «все глибше заходить, по суті, в ідейне протистояння суті і духу децентралізації». Він вважає, що «Зеленський і його команда сповідують жорсткий принцип президентсько-парламентської республіки, з жорсткою вертикаллю і командами зверху. Але проблема в тому, що ця ж команда (тільки вже, на жаль, без президента) торпедувала питання завершення децентралізації, тобто передачі частини функцій держави на місці. І переконувала президента в її правильності. Без розуміння всіх наслідків, подальшого бачення роботи такої системи, і найголовніше, не усвідомлюючи, що така система цінісно несумісна з нинішнім стилем роботи Володимира Зеленського».

Чимало громадян підтримують висновки Михайла Бно-Айріяна щодо суспільно-політичних процесів у країні, в тому числі на Київщині. Ось один із коментарів у Фейсбуку:

Нагадаємо: Михайло Бно-Айріян дуже короткий період керував обласною держадміністрацією Київської області, він пішов з цієї посади гучно і принципово грюкнувши дверима.

Як розповідав “Український репортер”, у жовтні 2019-го він розмістив у Фейсбуці свою заяву про відставку на ім’я Президента України, додавши такий коментар:

«Ліпше умерти раз, умерти гордо, з незламаною душею, аніж повзати на колінах і вмерти двічі — морально й фізично. Але в першім варіанті ще є шанс взагалі не вмерти» (Андрій Чумак, «Сад Гетсиманський»).

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *