Росія відкликає своїх військових спостерігачів з Донбасу

Російські військові спостерігачі з 19 грудня припиняють роботу в Спільному центрі з контролю і координації (СЦКК) на Донбасі і залишать Україну. Як йдеться в заяві МЗС РФ, на такий крок Москва йде через “напружену морально-психологічну обстановку”, яку створив офіційний Київ.

“Українська сторона свідомо створювала для наших військовослужбовців, які входять до його складу, напружену морально-психологічну обстановку, чинила перешкоди для виконання ними своїх службових обов’язків”, – йдеться в заяві.

Росіяни скаржаться, що їхнім офіцерам обмежували доступ до лінії розмежування, заважали перевіряти, як несуть службу на спільних спостережних пунктах, розгорнутих на підконтрольній Україні території, забороняли спілкуватися з місцевим населенням.

Нагадаємо, що Спільний центр з контролю і координації (СЦКК), до складу якого входять російські та українські військові, був створений наприкінці 2014 року. Його завданням є спостереження за виконанням Мінських угод, у тому числі за режимом припинення вогню на Донбасі. До його складу входять 128 офіцерів.

Також російське МЗС нагадує, що з 1 січня 2018 року набирає чинності новий порядок в’їзду і перебування громадян РФ на території України. Зокрема, росіяни повинні будуть завчасно повідомляти свої персональні дані українській владі.

У Москві заявляють, що такий порядок суперечить російсько-українській угоді про безвізові поїздки і “неприйнятний для російських військовослужбовців”.

На це вже відреагувало вітчизняне МЗС. Воно “обурене” такими діями Кремля, які розцінює як спробу змусити Київ вести переговори із сепаратистами напрямки, а не з їхніми господарями у Кремлі.

“Розцінюємо цей безпрецедентний крок Росії як чергову провокацію, яка істотно підриває Мінські домовленості, та прагнення зняти з себе будь-яку відповідальність  за наслідки збройної агресії проти нашої держави.

Такий крок вчергове свідчить, що Москва не полишає спроб змусити Україну та міжнародних партнерів розпочати т. зв. «прямий діалог» із бойовиками незаконних збройних формувань, які діють на тимчасово окупованій території окремих районів Донецької і Луганської областей України під тотальним контролем і за повної підтримки з боку РФ”, – йдеться в заяві.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.