Росія розмістила в окупованому Криму потенційні носії ядерної зброї

Росія вже розмістила в окупованому Криму потенційні носії ядерної зброї. Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова під час форуму «Україна 30. Міжнародна політика».

За словами Джапарової, Росія наразі займається активною розбудовою військової інфраструктури для своєї ядерної зброї.

«Росія активно розбудовує військову інфраструктуру для своєї ядерної зброї. Реконструює інфраструктуру сховищ ядерних боєголовок радянських часів. На півострові вже розміщено потенційні носії ядерної зброї», – заявила Джапарова.

Вона додала, що РФ постійно збільшує в Криму кількість своїх військових та воєнної техніки. Заступниця міністра також нагадала, що нещодавно Кремль під виглядом військових навчань закрив на пів року частину Чорного моря, зокрема й в напрямку Керченської протоки для іноземних військових кораблів та державних суден.

«Крім того, російський президент надав росгвардії право блокувати акваторії Чорного та Азовського морів.Це дійсно створює суттєві перешкоди для міжнародної навігації, загрожує безпеці та стабільності України, у світі та Південно-Східній Європі», – додала Джапарова.

Вона зазначила, що своє панування в Криму РФ намагається закріпити за допомогою перетворення півострова на величезну військову базу. Також РФ у Криму придушує всі можливі форми протидії окупації.

До слова, оціночна кількість розгорнутих ядерних боєприпасів у 2021 році зросла з 3720 до 3825. Близько 2000 з них належать США та РФ і перебувають в стані підвищеної боєготовності.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *