Рада відмовилась підтримувати законопроекти про вибори за відкритими списками

Верховна Рада не змогла взяти “за основу” жоден із трьох зареєстрованих законопроектів про скасування мажоритарної системи та вибори народних депутатів за відкритими списками. Достатньої кількості голосів не набрав жоден документ.

Законопроект №1068 авторства Юрія Мірошниченка (“Опозиційний блок”) набрав 46 голосів, альтернативний проект закону №1068-1 (“Батьківщина”) – 91 голос.  Законопроект №1068-2 (від 11 грудня 2014 року) підтримали 169 народних депутатів. З другої спроби – 174.

Спікер Андрій Парубій поставив на голосування пропозицію: направити законопроект №1068-2 в комітет для доопрацювання. Її підтримали 170 парламентарів.

Пропозиція повернути законопроект №1068-2 на доопрацювання набрала 181 голос. З другої спроби – 170 голосів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв знову винести ці законопроекти на розгляд парламенту на наступному пленарному тижні.

Нагадаємо, що зміна виборчих правил (перехід від мажоритарної системи виборів до відкритих списків) – одна з трьох вимог “МіхоМайдану”. Дві інші – зняття недоторканності з народних депутатів і створення Антикорупційного суду. Два законопроекти про скасування імунітету з нардепів Верховна Рада сьогодні відправила на вивчення Конституційого суду. Законопроект про створення Антикорупційного суду не рекомендувала до схвалення Венеціанська комісія Ради Європи.

Фото Богдан Бортаков

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *