Путін перекидає ракетні установки “Град” до Нагірного Карабаху

Російська Федерація перекидає до Нагірного Карабаху реактивні системи залпового вогню.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Росія перемістила ракетні установки, встановлені на вантажівках, у сухопутний коридор між Вірменією та Нагірним Карабахом.

Так, репортери Reuters побачили дві російські системи запуску ракет “Град” у Лачинському коридорі.

“Система радянських часів може запустити 40 ракет приблизно за 20 секунд, і їх розгортання свідчить про те, що Москва не ризикує безпекою своїх “миротворців”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що обидва “Гради” були укомплектовані російськими екіпажами, і військовослужбовці підтвердили Reuters, що вони з Росії.

“Один із “Градів” мав російський військовий номерний знак із регіональним кодом 94, вказуючи на те, що він належав до Закавказького військового округу. Інший “Град” не мав номерного знаку, але його супроводжував військовий вантажівка “Камаз” з російським номером з того ж військового округу”, – зазначають журналісти.

Також був помічений в районі Нагірного Карабаху російський танк.

Як зазначають журналісти, у заяві про російську дислокацію на веб-сайті Кремля йдеться, що озброєні миротворці будуть супроводжуватися бронетранспортерами та іншими машинами та технікою. У ньому не було конкретних згадок про ракетні системи.

Нагадаємо, бої у Нагірному Карабаху відновилися наприкінці вересня 2020 року. Армія Азербайджану зламала оборону вірмен на південному театрі бойових дій, опанувала весь кордон між невизнаною Нагорно-Карабахською республікою та Іраном по річці Аракс та почала наступати в напрямку Лачинського коридору, що з’єднує столицю “НКР” Ханкенді (вірменською – Степанакерт) та власне Вірменію. Зайнявши Шушу армія Азербайджану отримала прямий вихід на Ханкенді та наблизилась до повного відвоювання своєї визнаної міжнародною спільнотою території.
Опівночі 10 листопада прем’єрміністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив про підписання угоди про припинення вогню з президентом Росії Володимиром Путіним та президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *