МВС хоче обмежити швидкість руху в містах до 50 км/год, підняти штрафи і кожні два роки міняти посвідчення водія
Міністерство внутрішніх справ України пропонує обмежити швидкість руху в населених пунктах, збільшити штрафи та посилити відповідальність за керування транспортом у нетверезому стані, регулярно перевіряти навички водіїв і запровадити відеофіксацію порушень дорожнього руху. Про це йдеться в матеріалах МВС, підготовлених до спеціального засідання Кабінету Міністрів 10 листопада, присвяченого посиленню безпеки дорожнього руху.
Швидкість руху
Зокрема, МВС ініціює обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год. Як повідомив очільник відомства Арсен Аваков, ця швидкість рекомендована за результатами дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
“Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а ймовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а ймовірність летальних наслідків знизиться до 20%”, – заявив Аваков.
Розмір штрафів
Розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень пропонується збільшити у кілька разів.
Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше ніж на 50 км/год МВС хоче встановити штраф у розмірі 3 400 грн (510 грн зараз). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф у розмірі 3 400 грн і можливість позбавлення права керувати автомобілем на термін до шести місяців.
У 20 разів може зрости розмір штрафу за управління транспортом без прав – до 10 200 грн, за повторне порушення – 40 800 грн. Особи, яких позбавлено права керування, але сіли за кермо, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 грн, повторно – 40 800 грн.
“Острах у таких людей, які свідомо сідають за кермо, знаючи, що вони взагалі не мають права керувати транспортним засобом, мінімальний, оскільки найгірше, що для них буде в разі зупинення поліцією, – це штраф у розмірі 510 грн. Ми пропонуємо штрафи за ці правопорушення прирівняти до розмірів стягнень за керування транспортним засобом у нетверезому стані”, – зазначив голова МВС.
Відеофіксація ДТП і посвідчення водія
Також пропонується запровадити систему автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія.
“Термін дії посвідчення водія, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватиметься на 30 років”, – розповів Аваков.
МВС України представив уряду проект Закону України “Про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху” і 3 проекти постанов КМУ щодо змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія та функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень.
Що відбувається на дорогах
За словами очільника МВС Арсена Авакова, в 2016 році в Україні сталися майже 155 тисяч ДТП, з яких понад 25 тисяч – із постраждалими особами. Впродовж 2017 року – майже 117 тисяч ДТП, 19 тисяч з яких – із постраждалими, 2 317 людей загинули. За останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тисяч осіб, травмовано – понад 57 тисяч.
Згідно із статистикою, в Україні у ДТП щодоби гинуть 8 осіб, 92 особи зазнають травм.
З початку 2017 року за вчинення адміністративних правопорушень за ст. 130 (Керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) КУпАП складено 88 тисяч адмінпротоколів, з них суди розглянули майже 44 тисячі, тобто лише 50 відсотків, штрафи наклали на 31 тисячу осіб. Загальний розмір штрафів – 352 млн грн.
Дещо іншу статистику влітку повідомляв голова Нацполіції.
Фото Олексія ІВАНОВА