Мальтійський орден обрав нового Великого магістра

Великим магістром Мальтійського ордену обрано 74-річного Джакомо Далла Торре. Про це повідомляє прес-служба найдавнішого і останнього з існуючих лицарських орденів, який виник ще за хрестових походів Середньовіччя.

Далла Торре став 80-м Великим магістром і має скласти присягу перед представником Ватикану. Великий магістр обирається пожиттєво. Далла Торре з 2008 року є головою великого пріорату Рима (одне з 12 найдавніших об’єднань ордену) і належить до найвищої ланки лицарів, які представляють релігійну верхівку ордену і з яких може бути обраний його голова.

Мальтійський орден був заснований в Єрусалимі у XI столітті, а в 1113 році Папа Римський Пасхалій II визнав це чернече братство як духовно-світський (духовно-лицарський) орден.

Спочатку метою ордену була допомога хворим і нужденним, тому ще в Єрусалимі був заснований госпіталь і гостьовий будинок для прочан. Потім госпіталі ордена з’явилися в інших місцях – спочатку на Родосі, а потім на Мальті, де орден базувався до 1798 року. З 1834-го його постійна штаб-квартира переїхала до Рима, де розташована й досі.

До Мальтійського ордену входять 13,5 тисяч лицарів і 80 000 волонтерів в 120 країнах світу. Його основною діяльністю залишається благодійність, в основному надання медичної та гуманітарної допомоги.

Мальтійський орден є суб’єктом міжнародного права і володіє суверенітетом, він має дипломатичні відносини з більш ніж 100 країнами. Всі лицарі мають паспорти ордену, з ним без віз пускають до півсотні країн світу.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *