Києву можуть повернути районні ради

Створення виборних районних рад – і скасування керованих з центру райдержадміністрацій – передбачає проект закону №8420 «Про столицю України – місто Київ», зареєстрований у Верховній Раді.

Він установлює, що місцеве самоврядування у столиці здійснює  Київська міська рада та її виконавчий орган – Адміністрація міста Києва, яку очолює обраний територіальною громадою міський голова.

Тобто законопроект розділяє посади Київського міського голови, голови Київської міської ради та голови Київської міської державної адміністрації.

Окрім того, у документі:

  • визначено бюджети столиці, які випливають зі спеціального статусу Києва як міста (міський бюджет) та як регіону (регіональний бюджет);
  • передбачено, що районні ради мають власні бюджети, джерелами доходів яких є дотації з міської скарбниці за окремою статтею – ці кошти розподіляються між райрадами за результатами конкурсу поданих ними проектних пропозицій;
  • визначено повноваження органів місцевого самоврядування за сферами, та розподілено їх між Київською міською радою, виконавчим органом міськради, районною радою і виконавчим органом райради.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроект чітко врегулює спеціальний статус міста Києва, який полягає у здійсненні ним функцій міста, столиці та регіону, розмежує повноваження органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо кожного з цих статусів міста Києва.

Автори документа (10 народних депутатів) очікують, що його прийняття сприятиме відновленню цілісної системи місцевого самоврядування шляхом ефективного поновлення прав територіальної громади.

 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *