Хто може очолити Київську область замість Олександра Горгана?

Ще нинішнього літа незалежні спостерігачі припустили, що голові Київської обласної державної адміністрації Олександру Горгану Банкова може запропонувати іншу роботу. Сьогодні в медіа вже з’явилися версії, кого центральна влада бачить на цій посаді. Серед можливих претендентів – Олександр Терещук, який працює першим заступником голови Одеської облдержадміністрації. Начебто Кабмін вже погодив призначення.

Про те, що кадрове питання в столичній області може бути вирішено нинішньої осені  “Український репортер”  розповів 19 вересня, розмістивши інформацію про аудит КОДА. Бюджет Київської області було включено до плану проведення перевірки. Відтак Державна аудиторська служба України розпочала ревізію фінансово-господарської діяльності адміністрації, яка триватиме до 12 листопада.

Аудитори заявили, що будуть глибоко вивчати діяльність департаментів охорони здоров’я, освіти та науки. Особливу увагу звернуть на департаменти фінансів, регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, агропромислового розвитку, економічного розвитку, а також на Головне управління державної казначейської служби.

Якщо сьогодні відкриємо офіційний сайт Київської облдержадмінстрації, то побачимо, що вже протягом тижня чомусь не висвітлюються події за участю Олександра Горгана. Читаємо, що крайнім заходом, який відвідав Олександр Любомирович, було відкриття 18 жовтня Ржищівського інклюзивно-ресурсного центру.

На особистій сторінці пана Горгана у Фейсбуку знаходимо допис ще від 21 жовтня. Така “активність” не може не наштовхувати на певні роздуми.

Олександра Горгана було призначено на цю посаду 28 жовтня 2016 року. В ЗМІ висували припущення, що він є протеже народного депутата України Ярослава Москаленка, якого називали неофіційним куратором Київщини. Москаленко є координатором міжфракційного парламентського об’єднання “Київщина”.

Про одну із сторінок співпраці керівництва області з цим об’єднанням “Український репортер” розповідав у критичній статті UVAGA – керівник Київщини Горган вчить вивозити сміття і латати дороги.

Щодо політичних розкладів, то зазначимо, що Горгану випало на долю керувати складною областю, де потужні плацдарми мають БЮТ, інші політпартії. І хоч він є депутатом обласної ради, все ж йому не вдається похвалитися, що має в раді грунтовну і залізну підтримку, більше – навпаки. Згадаймо хоча б скандальне голосування в обласній раді за пропозицію направити звернення до Верховної Ради щодо необхідності законодавчого врегулювання питання імпічменту. За цю пропозицію голосували й деякі члени фракції БПП в облраді. І хоч згодом, так би мовити, заднім числом, вони пояснювали, що їх начебто ввели в оману і навіть обіцяли подати до суду, однак таке голосування не могло, очевидно, не викликати гнів і роздратування Банкової.

А тут ще й вибори насуваються…

До непростої ситуації в області варто додати й такий штрих – час од часу з новою силою спалахує затяжний конфлікт між керівництвом обласної ради і облдержадміністрації.  Так, в листопаді минулого року на офіційному сайті облради було розміщено повідомлення під заголовком: “Київська облдержадміністрація свідомо блокує програму допомоги бійцям АТО”.

«Банальними відписками із надуманими причинами Київська обласна державна адміністрація блокує прийняття обласної програми, до розробки якої були залучені бійці АТО», – йшлося у цьому повідомленні.

Цьогоріч обласна рада критикувала облдержадміністрацію за погане фінансування програм соціально-економічного розвитку регіону. Нагадаємо, що депутати облради затвердили загальний обсяг фінансування всіх програм майже на два мільярди гривень, а точніше на 1 875 799,60 тисяч гривень.

Після успішного голосування за ці програми Олександр Горган і голова облради Ганна Старикова не шкодували компліментів на адресу один одного.

“Український репортер” про це розповідав у статті Доленосне рішення Київської обласної держадміністрації (+аудіо).

Горган емоційно і палко говорив з трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обґрунтованим оптимізмом дивиться” у майбутнє. А насамкінець сказав: “Ми зможемо показати усій Україні, що таке жити по-новому”…

“Жити по-новому”?

Про майнову декларацію пана Горгана також розповідав “Український репортер”: Голова Київської обласної держадміністрації Горган заробив півмільйона. Що в декларації чиновника.

Ще одна гостра проблема області. З величезним скрипом і туго йде децентралізація. Ми розповідали про це у матеріалі – Геннадій Зубко: “Буде розроблено маршрутну карту для об’єднаних громад Київщини”.

І де ж ця маршрутна карта децентралізації? Чому її не оприлюднюють? Поговорили та й забули?

На Київщині процес добровільного об’єднання громад був одним із найскандальніших в Україні. Тут є чимало місцевих “князьків”, які хочуть шляхом маніпуляцій та тиску приєднати до своїх “володінь” нові землі, хто усіляко гальмує вибори у нових громадах, кому не подобаються прозорість у фінансових справах селища чи міста, хто й надалі намагається годувати з комунального бюджету свій сімейний клан…

Отож і бачимо, що на теренах області діє дуже мало об’єднаних територіальних громад. Пасе задніх область у цьому плані.

Водночас Олександр Горган неодноразово заявляв, що бореться з корупцією, навіть їздив з інспекційною метою по містах і районах, викривав корупціонерів.

Що відомо про його можливого наступника? Олександр Терещук багато років прослужив у системі МВС України.

З жовтня 2005 по січень 2008 рр. — начальник Печерського районного управління Головного управління МВС України в місті Києві.

З березня 2008 по березень 2010 рр. — заступник начальника Головного управління МВС України в місті Києві — начальник Управління кадрового забезпечення.

З березня 2010 по червень 2012 рр. працював начальником Голосіївського районного управління Головного управління МВС України в місті Києві.

З червня 2012 по листопад 2012 рр. обіймав посаду начальника Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України.

17 листопада 2012 по липень 2014 рр. очолював Управління МВС України у Волинській області.

З 22 липня 2014 року — начальник Головного управління МВС України у місті Києві. 5 червня 2015 року був звільнений з посади.

3 липня президент України Петро Порошенко скасував люстрацію Олександра Терещука.

14 грудня 2015 року очільник МВС України Арсен Аваков повідомив, що звільнив начальника Головного управління Національної поліції в Києві Олександра Терещука і декількох високопоставлених співробітників столичного главку.

З квітня 2016 року по теперішній час Терещук – перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо також, що столичну область у 2010 -2014 роках вже очолював міліцейський генерал – Анатолій Присяжнюк.

А з 19 січня по 28 листопада 2017 року першим заступником голови Київської ОДА працював  генерал-полковник міліції у відставці Олександр Савченко.

Фото з офіційного сайту КОДА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *