Холодна дипломатична війна: російське генконсульство виселяють із Сан-Франциско

США вимагають від Росії до 2 вересня закрити своє генеральне консульство в Сан-Франциско і два консульських об’єкти у Вашингтоні та Нью-Йорку. Таким чином, в обох країнах залишаться лише по три консульства. Так,  російські  консульства залишаться у Х’юстоні, Сіетлі та Нью-Йорку. США матимуть консульства у Владивостоку, Єкатеринбурзі та Санкт-Петербурзі.

Генконсульство Росії в Сан-Франциско вже оголосило про припинення прийому відвідувачів з 1 вересня: “У зв’язку з рішенням влади США закрити Генеральне консульство Росії в Сан-Франциско прийом відвідувачів з 1 вересня ц.р. припиняється. Видача готових паспортів буде здійснюватися до 13 годин 1 вересня”.

У консульстві в Сан-Франциско зареєстровано майже 24 тисячі росіян, багато з них працюють у “Кремнієвій долині”. Консульство Росії в Нью-Йорку обслуговує 9 північно-східних штатів США, і на його обліку перебуває майже 45 тисяч росіян.

Вимога Держдепу про закриття консульства РФ в Сан-Франциско з’явилося у той самий день, коли новий посол Росії в США Анатолій Антонов вилетів до Вашингтона.

Нагадаємо, наприкінці липня Москва заявила Вашингтону, що до 1 вересня число співробітників дипломатичних представництв США у Росії має бути скорочено до 455 осіб. У відповідь США призупинили видачу неімміграційних віз по всій території Росії. 1 вересня 2017 року видачу віз відновлять лише у Москві.

Тепер дипломати очікують, яку нову “симетричну” відповідь Кремль дасть американцям. Найвірогідніше, з російської території виженуть ще одне консульство США, скоріш за все, у Єкатеринбурзі або Владивостоку.

Не для кого вже не секрет, що, незважаючи на “позитивну хімію” між Трампом і Путіним, дипломатичні відносини США та РФ стрімко скочуються у прірву. Окремо від санкцій і гри м’язами в Сирії, між країнами точиться справжя дипломатична війна, яка в будь-якому разі не визначить переможця, однак зробить американську візу практично недосяжною для пересічних росіян.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.