У Сеймі почали допит голови “Укравтодору” Новака у справі про фінансову піраміду

У Варшаві комісія Сейму почала допит керівника “Укравтодору” і екс-міністра транспорту Польщі Славомира Новака у справі про причетність авіакомпанії OLT Express до діяльності фінансової піраміди Amber Gold.

Сам Новак вважає свій виклик до комісії Сейму в справі Amber Gold “політичним”. Він заявляє, що нічого не знав про протиправну діяльність “піраміди”.

Amber Gold – фінансова піраміда, яка діяла в Польщі в 2009-2012 рр. Без дозволів Комісії фінансового нагляду компанія займалася різними фінансовими операціями. Згодом вона збанкрутувала і залишила без грошей 11 тисяч вкладників. Власника компанії та його дружину арештували.

Правоохоронці вважають, що діяльність піраміди була б неможливою без “кришування” тодішніх можновладців з кабінету Дональда Туска. Проходить у цій справі й керівник “Укравтодору”, екс-міністр транспорту Польщі Славомир Новак. Слідчих цікавить один епізод.

У середині 2011 року Amber Gold придбала контрольний пакет акцій авіакомпанії Jet Air, а наприкінці 2011 року – у Yes Airways. На їхній основі створили авіакомпанію OLT Express, яка почала свою діяльність 1 квітня 2012 року. Вже у липні вона збанкрутувала, втрати через її діяльність оцінюються в 20 млн євро.

Правоохоронців цікавить, чи належний нагляд за Управлінням цивільної авіації здійснював екс-міністр транспорту.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *