“Бурштинового депутата” Розенблата судитимуть за хабарництво. Комітет Ради підтримав подання ГПУ (+відео)

У п’ятницю, 7 липня, регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання Генеральної прокуратури на позбавлення депутатського імунітету і притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Борислава Розенблата.

Нагадаємо, його підозрюють в отриманні через власного охоронця хабара у розмірі 200 тисяч доларів. На думку слідства, Розенблат і нардеп від “Народного фронту” Максим Поляков за хабар погодились внести зміни в законодавство про видобуток бурштину.

Депутати вже отримали 15 тисяч доларів від представника іноземної компанії, яка хотіла займатися видобутком каміння в Україні за зменшеною рентою, лише за реєстрацію відповідного законопроекту. Його автором є Розенблат. Загалом на підкуп різних чиновників і активну закондавчу роботу нардепів іноземці витратили 300 тисяч доларів.

Розенблат, на думку слідства, хотів взяти участь у видобутку та експорті бурштину. Задля цього він звернувся до представника іноземної компанії з пропозицією щодо організації спільного бізнесу, в якому взяв на себе зобов’язання вирішувати питання з державними органами.

Через Держлісагентство, Держгеокадастр, Державну службу геології та надр, прокуратуру і суди нардеп планував отримати в Житомирській і Рівненській областях землі лісогосподарського призначення нібито для рекультивації через незаконний видобуток бурштину. Насправді ж там планувалося вести видобуток у промислових масштабах. Бурштин мали вивозити з України за заниженими цінами, а прибуток – ділити. Одним з засновників цього бізнесу мала стати сестра нардепа.

На початку засідання регламентного комітету  ГПУ та САП продемонстрували відеодокази зловживання службовим становищем та отримання хабара нардепом Бориславом Розенблатом. У фільмі показано, як агент НАБУ “Катерина” кілька разів зустрічалася з Розенблатом у різних ресторанах Києва з грудня 2016 року по червень 2017 року.

Нардеп розповідає про можливість впливати на рішення Житомирської обласної ради, судів, прокуратури та посадових осіб в Держгеокадастрі.

Генпрокурор Юрій Луценко закликав народного депутат Борислава Розенблата скласти депутатські повноваження.

“Дозволю собі звернутися до вас, Бориславе Соломоновичу, не юридично. Я хочу нагадати вашу присягу народного депутата, де ви присягаєте на вірність Україні… Борислав Соломонович, я б на вашому місці сьогодні б написав заяву і склав депутатські повноваження. Тому що більшої ганьби для Житомирщини, фракції БПП і Верховної Ради і всього правлячого класу я не уявляю”, – заявив Луценко.

У свою чергу Розенблат назвав показане відео хорошим “художнім фільмом”, монтажем і провокацією. Він обурився, що його знімали без його дозволу і заявив, що справа проти нього –  помста за його “багаторічну війну з бурштиновою мафією”.

“Борис Соломонович, це не художній фільм. Ніякого Безрукого артиста ми не запрошували. Це – документальний фільм, на підставі законно здобутих матеріалів негласних слідчо-розшукових дій, які санкціонував суд”, – відповів Луценко.

Зрештою після перерви регламентний комітет парламенту підтримав подання ГПУ на зняття недоторканності з нардепа від фракції “БПП” Борислава Розенблата та направив їх на розгляд до Верховної Ради.

Члени комітету взяли до увагу доказову базу, представлену ГПУ, зокрема майже годинний “фільм” за участю людини, схожої на Розенблата, яка навчає “агента Катерину” особливостям ведення бурштинового бізнесу в Україні. Цікаво, що необхідність постійних грошових “стимулів” для різних учасників процесу отримання ліцензії на видобуток сонячного каменя Розенблат прокоментував так: “Солнце, у  нас такая жизнь, бл…, с єтой дебильной страной”.

Сам депутат, нагадаємо, вважає відеодокази від НАБУ “монтажем”. Водночас відмовився здати документи для виїзду за кордон до розгляду його питання у Верховній Раді.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *