Четвертий термін поспіль. Меркель залишається у керма Німеччини

Голосування з переобрання Ангели Меркель на посаду канцлера Німеччини може відбутися 14 березня. Про це оголосив голова фракції Християнсько-демократичного  та Християнсько-соціального союзу в Бундестазі Фолькер Каудер. За його словами, він вже обговорив це питання з партнером по коаліції – лідером фракції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Андреа Налес.

Нагадаємо, соціал-демократи дали згоду на створення коаліції з ХДС/ХСС Ангели Меркель. Таким чином, після чотиримісячних торгів відкривається шлях для створення нового федерального уряду Німеччини.

Блок ХДС/ХСС уже назвав своїх кандидатів на посаду міністрів, а в.о. голови СДПН Олаф Шольц заявив, що його партійці отримають шість портфелів. Які саме міністерства очолять соціал-демократи – поки невідомо, однак німецька преса писала, що, зокрема, міністерства фінансів і закордонних справ. А канцлером в новому уряді залишиться 63-річна Ангела Меркель. Вже вчетверте.

Новий термін Меркель, яка, безперечно, є надійним другом України й активним учасником мирного процесу на Донбасі, вітає Президент України Петро Порошенко.

 

Нагадаємо, блок ХДС/ХСС на чолі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель став переможцем парламентських виборів у Німеччині, які відбулися 24 вересня. За нього віддали голоси 33% виборців. На другому місці СДПН – 20,5%, третя – права націоналістична партія “Альтернатива для Німеччини” – 12,6%. До парламенту також пройшли ліберальна “Вільна демократична партія” – 10,7%, “Ліві” – 9,2% та “Зелені” з 8,9% голосів.

ХДС/ХСС отримали 246 місць у Бундестазі проти 311 у минулому скликанні. Соціал-демократична партія Німеччини – 153 місця (було 192), “Альтернатива для Німеччини”, яка вперше пройшла до федерального парламенту, – 94 місця. Вільна демократична партія отримала 80 крісел, “Ліві” – 69 і “Зелені” – 67. Новий склад Бундестагу розширено з 631 депутата до 709. Це зроблено для того, щоб він точніше відповідав волі виборців.

Фото AP

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *