Автомобілям на “євробляхах” дали останній шанс стати законними

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби».

Також Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України».

Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють захисту довкілля від шкідливих викидів.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закони набирають чинності з наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності, інформує Офіс Президента України.

“Український репортер” розповідав про особливий випадок. В нашій країні з’явився унікальний автомобіль. Це – 968М, 1991 року виготовлення. Перший в Україні «Запорожець» на «євробляхах».

Громадська спілка «Доступне авто» купила машину в Україні за 10 тисяч гривень, потім експортувала до Польщі, де розмитнила за 300 доларів. Згодом «Запорожець» прибув до України, тепер за його розмитнення потрібно заплатити 3 тисячі доларів. Це – яскравий приклад недолугості вітчизняного законодавства.

«Запорожець» на «євробляхах»  було представлено на київському технічному фестивалі «Олд Кар Ленд 2018».

На цю тему:

  1. Лідер «Авто Євро Сили» виконав свою обіцянку – і спалив власний джип (+відео)
  2. Верховна Рада відтермінувала штрафи за “євробляхи” до 2020 року
  3. За євробляхи пенсіонеру загрожує вісім років в’язниці
  4. Що чекає на нерозмитнені євробляхи?
  5. «Євробляхи» обійдуться дешевше. Верховна Рада затвердила нову формулу акцизу
  6. В уряді оцінили зиск від євроблях – від 5 до 10 мільярдів
  7. У столиці знову мітингують “євробляхери” (+відео)
  8. Розмитнення авто. Митна служба оприлюднила калькулятор орієнтовної вартості

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.