Авіакатастрофа над Тегераном: п’ять країн вимагають від Ірану передати “чорні cкриньки”

П’ять країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі літака МАУ біля Тегерана, звернулися до Ірану з вимогою передати “чорні скриньки”.

Про це повідомляється на сайті МЗС Канади за результатами телеконференції представників Канади, Афганістану, Великобританії, Швеції та України.

У міністерстві заявили, що всі країни стурбовані тим, що Іран не передав “чорні скриньки”, хоч додаток 13 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію вимагає, щоб це було зроблено негайно.

У заяві зазначено, щоб показати, що Іран як і раніше готовий повідомляти про це в повній і прозорій формі, він повинен негайно передати “чорні скриньки”.

Країни погодилися з необхідністю продовжити тиск для досягнення підзвітності, прозорості та справедливості в цій справі.

Крім того, учасники взяли зобов’язання прийти до згоди щодо юридичних варіантів переговорів з Іраном про відповідальність за катастрофу.

Раніше міністр доріг і міського розвитку Ірану Мохаммад Есламі після візиту в Україну заявив, що бортові самописці збитого в Тегерані літака МАУ повинні залишитися в Ірані.

Нагадаємо, що літак МАУ рейсу Тегеран-Київ був збитий вранці 8 січня відразу після вильоту з аеропорту столиці Ірану. В результаті загинули всі 176 чоловік на борту.

Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість жертв були громадянами Ірану і Канади.

На четвертий день після катастрофи Іран офіційно визнав, що літак МАУ збили його військові, які помилково прийняли його за ворожу ціль.

Корпус вартових Ісламської революції взяв на себе відповідальність за ракетний удар, який призвів до авіакатастрофи літака МАУ.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *