В Україні знову подорожчають продукти

В Україні очікується зростання цін на 2-3% практично всіх груп товарів. Аналітик УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу) Світлана Литвин називає три причини майбутнього подорожчання: сезонний фактор, зростання вартості енергоресурсів та нестабільність курсу гривні щодо світових валют. Водночас, можуть перестати зростати ціни на соціальні продукти, – повідомляють Аграрії разом.

“Зазвичай лютий – це місяць, коли традиційно найбільше на зміну цін на продукти харчування впливає сезонний фактор (особливо характерний для свіжих овочів та фруктів). Однак цього року до нього долучилися ще два відчутні фактори”, – розповіла Литвин.

За її словами, подорожчання енергоресурсів, яке спостерігається вже давно, поступово перекладається на кінцеву ціну споживача. Але якщо перші два фактори торкнуться насамперед продуктів харчування українського виробництва, то зміна курсу гривні вплине на імпорт.

“Тому протягом наступного місяця слід очікувати подальшого зростання цін на 2-3% майже для всіх груп товарів. Звичайно, кожна група товарів може мати свої ринкові причини, але в цілому картина така”, – пояснює Литвин.

Стримування подальшого зростання цін очікується на продукти харчування, які мають суттєву соціальну значимість. Йдеться про борошно, молоко, житньо-пшеничний хліб, м’ясо птиці (тушка), яйця та соняшникову олію.

Підприємствам, які виробляють вищезгадані продукти, виділяється природний газ за спеціальною ціною після подання відповідної заявки та проходження торгів. Ціна практично вдвічі менша за ринкову.

Литвин каже, що перші торги вже відбулися 17 січня. Тому вже найближчим часом варто очікувати на стабілізацію ситуації з цінами на ці продукти. Але навряд чи варто сподіватися на зниження.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *