Мінекономрозвитку зареєструвало державне підприємство “ProZorro. Продажі”

Таким чином в Міністерстві констатують завершення реформи системи державних продажів. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Згідно з повідомленням, з часу проведення першого аукціону у системі «Prozorro.Продажі» у жовтні 2016 року, державі вдалося реалізувати майна на загальну суму понад вісім мільярдів гривень.

Початковою метою проекту було створення прозорої системи продажу активів неплатоспроможних банків. З часом сфера діяльності поширилася на інші активи – майно державних підприємств, права оренди, права на розміщення реклами, комунальні активи тощо. На етапі пілоту команда проекту напрацювала процедури і регламенти, накопичила досвід з реалізації активів, який дозволяє перевести реформу державних продажів на новий рівень, створивши відповідний державний інститут.

“Prozorro.Продажі – один з найуспішніших проектів Мінекономрозвитку. Вже на етапі пілотної реалізації його команда довела свою надзвичайну ефективність у продажі іноді складних чи проблемних активів. Prozorro.Продажі потрібні Україні і моя державницька позиція – інституціоналізувати цей проект як державне підприємство. Це дозволить надати йому не тимчасову, а постійну форму, визначити його місце у системі державних інституцій та сформулювати чіткі правила взаємодії з державною системою аукціонів, якою він керує”, – підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Нове державне підприємство буде підпорядковуватись Мінекономіки, а його метою є здійснення продажу майна збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, а також проведення малої приватизації.

Згідно з повідомленням МЕРТ, досі фінансування системи «Prozorro.Продажі» відбувалося за рахунок коштів донорських організацій, проте зі створенням підприємства держава візьме на себе зобов’язання з її фінансування.

За словами в. о. директора ДП “Прозоро Продажі” Олексія Соболева ключові напрямки роботи компанії: продаж активів збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, мала приватизація.

“Як відомо, закон про приватизацію був підписаний, а, отже, відтепер буде продаватися виключно через ProZorro.Продажі. Наразі триває технічна підготовка, і перший аукціон буде проведено вже в червні. Загалом Фонд держмайна оголосив перелік з 600 підприємств, які буде виставлено на прозорі аукціони цього року”, – розповів Олексій Соболев.

Серед інших планів на 2018 рік: пілотний проект з оренди вагонів “Укрзалізниці”, запуск проекту з Держгеокадастром та інші.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *