Заборона дрібного шрифту та неповного опису послуги: в Україні почали діяти нові вимоги до банківських договорів

В Україні з 27 квітня набувають чинності нові правила Національного банку України (НБУ) щодо встановлення додаткових вимог до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги.

Про це йдеться у постанові №7 Національного банку України від 22 січня 2021 року про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг.

Положення вступають в силу через три місяці з дня опублікування постанови, тобто 27 квітня 2021 року.

Документ затверджує додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги. Йдеться про вимоги до договорів про споживчий кредит, вклад (депозит), а також відкриття та ведення поточного рахунку.

Так, банки будуть зобов’язані надавати у договорі повний опис послуги. Зокрема, у договорі вкладу (депозиту) банки повинні будуть вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін його дії тощо.

У договорі споживчого кредиту банк повинен вказувати вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки чи інших платежів.

Тексти договорів при цьому мають бути викладені розміром не менше 11 друкарських пунктів.

Банкам також буде заборонено включати у договори недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду. Банкам також буде заборонено без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги тощо.

Водночас нові вимоги не поширюватимуться на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони поширюються на договори, які безпосередньо підписує споживач, зокрема і на індивідуальну частину договорів приєднання про надання послуг. Водночас публічна частина договору не може суперечити індивідуальній частині договору, до якої встановлено вимоги.

Нагадаємо, 22 січня НБУ зобов’язав банки розкривати повну інформацію про фінансові послуги у договорах та друкувати їх великим шрифтом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *